Siatkówka – Mistrzostwa Świata 2022 – Na żywo – Wyniki – Polska, Brazylia, Słowenia, Włochy półfinały – Informacje sportowe – Sky

Siatkówka – Mistrzostwa Świata 2022

Pełny program tutaj

Śledzenie na żywo i wyniki tutaj

Test francuski

01 Senius Barthelemy – Środkowy – 28.02.98 Mediolan (ITA)

02 – GREBENNIKOV Jenia – Libero – 13.08.90 – St Petersburg (RUS)

04 – Patri Jean – Sharp – 27.12.96 – Mediolan (ITA)

06 – Doniuti Benjamin – Seter – 30.10.89 – Zastrubski Vejle (POL)

07 – Tilly Kevin – Odbiorca/napastnik – 11.02.90 – Wiceprezes wycieczek

09 — NGAPETH Earvin — Odbiornik/Przekierowanie — 12.02.91 — Modena (ITA)

11 – Brizard Antoine – Seter – 22.05.94 – Piacenza (ITA)

12 – Bauer Stefan – Sharp – 10.04.96 – Zastrebski Vejle (POL)

14 – LE GOFF NICHOLAS – CENTRAL – 15.02.92 – MONTPELLIER

15 – Henry Metric – Środkowy – 20.06.2015 – Plessis Robinson

16 – Boulder Daryl – Środkowy – 17.11.1995 – Tourgoing

17 – CLEVENOT Trévor – Odbiorca/Napastnik – 28.06.94 – Jastrzęsbski Węgiel (POL)

19 — LOUATI Yacine — Odbiorca/napastnik — 04.03.92 — Fenerbahce (TUR)

20 – DIEZ BENJAMIN – LIBERO – 04.04.98 – PARYŻ SIATKÓWKA

25 – Jaffroy Quentin – Środkowy – 05.07.93 – Narbonne

Trener: Andrea Gianni (ITA)

Asystent trenera: Roberto Chiamarra (ITA)

Asystent trenera: Loïc GEILER

Faza grupowa (dwóch najlepszych i 4 najlepszych zdobywców drugiego miejsca kwalifikuje się do 1/8 miejsca)

Zhenya Grebennikov, francuski libero:

Grając bardzo dobrze, z dużym serwem, nie mieli przeciwko nam nic do stracenia, więc zrezygnowali z tego wszystkiego.

Byliśmy z tyłu w drugim i trzecim secie, ale zrobiliśmy to, co było potrzebne, aby wrócić z naszym blokowaniem/obroną/serwowaniem, co ważne, daje nam pewność, wiemy, że w każdej chwili możemy odwrócić mecz .

Cieszymy się z tego wyniku. 3-0 jest jasne, ale jeśli przyjrzeć się każdemu setowi, było bardzo blisko. Nie gramy w nadzwyczajną grę, ale czasami byliśmy zbyt czyści.

Jest to pierwszy mecz i ważne jest, aby wejść na mecz jak najlepiej. Może nie zrobiliśmy świetnej gry, ale zrobiliśmy to, co było potrzebne”.

Erwin Nakabeth, odbiorca/napastnik we Francji:

– Nie graliśmy jeszcze świetnie w siatkówkę, ale pokazaliśmy, że mamy jakość do wygrania, popełniliśmy wiele błędów w serwisie, jak w pierwszym meczu, coś, co musiał trochę poprawić, ponieważ trudno to umieścić naszą wspólną grę, kiedy popełniamy wiele błędów.

Ale ważne jest zwycięstwo, mieliśmy świetny mecz, szczególnie mentalnie, utrzymaliśmy go. Następnie, Cameron, jeszcze jeden mecz, aby zakończyć faktycznie wejście do meczu przed uderzeniem w mecze mordercze.

Antoine Brissard, seter we Francji:

Atmosfera w pokoju naprawdę rozpaliła Słoweńców, dała im dużo energii, była interesująca, ale nie za bardzo nas to zaskoczyła, to był naprawdę świetny mecz do gry i bardzo nam się to podobało.

Pod koniec czwartego seta staraliśmy się trzymać z daleka, aby nie napaść na nas adrenalina, nie mieli szans na zakończenie meczu swoimi kontratakami, mieliśmy trochę. Wielu zachowywaliśmy się bardzo cicho, co pozwoliło nam przechylić plan na naszą korzyść.

Potem bardzo dobrze rozpoczęliśmy tie-break, robiąc przerwy we wszystkich naszych serwisach i stało się to dla nich trudne.

To zwycięstwo jest bardzo ważne, po dziwnym pierwszym meczu z Niemcami nie było nikogo na trybunach, było absolutnie pełne i szalone, daje nadzieję, że pokonaliśmy jedną z zewnętrznych drużyn tych Mistrzostw Świata. Graliśmy dobrze i teraz wiemy, że możemy grać lepiej.

Benjamin Donuty, seter i kapitan Francji:

„Ważne jest, aby wygrać 3-0, to był trudny mecz, ponieważ dwa dni temu graliśmy bardzo gorący mecz w sali pełnej 10 000 osób i widzimy nas w pustym pokoju.

Poza tym startery jeszcze nie grali zbyt wiele i zabrakło nam rytmu, ale dobrze, że Andrea Gianni pozwoliła nam wejść w rytm. Myślę, że były wzloty i upadki, popełniliśmy kilka błędów w ataku.

Teraz odpoczniemy dobrze i będziemy śledzić postępy w fazie grupowej. Poczekamy do środy wieczorem, aby dowiedzieć się, gdzie gramy i jaki będzie nasz stół. Jeśli zechcę?

Zresztą wiemy, że musimy jechać do Polski, jeśli chcemy jechać na finał (półfinał i finał rozgrywane są w Katowicach), więc nie zmieni się to zbytnio, jeśli jutro pojedziemy. Jutro lub za tydzień.

Teraz to prawda, że ​​zorientowaliśmy się w Lublanie, pokój jest bardzo ładny, hotel jest ładny, czujemy się dobrze, więc nie mamy nic przeciwko zostaniu tutaj na chwilę. Ale jest to coś, czego nie kontrolujemy, więc nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować”.

Francja 3-2 przeciwko Japonii Oto statystyki meczowe

Japonia, okrzyknięta budzącą grozę drużyną jako wschodzący naród, z łatwością poradziła sobie w wyjątkowym meczu z mistrzami olimpijskimi. Ludzie trenera Gianniego byli w niebezpieczeństwie przez pięć rund.

Tricolors uratował nawet punkt meczowy w 5. rundzie, zanim zakończył się wspaniałym uderzeniem N’Gabeth. Utoruje drogę Włochom w ćwierćfinale…

Trener Francji Andrea Gianni:

– Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, Japończycy zagrali dobrą siatkówkę. W tym sezonie rozegraliśmy z nimi dwa mecze (dwa zwycięstwa 3:0 Ligi Narodów w siatkówce), więc jest zupełnie inaczej.

Było to skomplikowane, ale za każdym razem zawodnikom udało się dotrwać w meczu do ostatniego punktu, kiedy zagrał Quentin Joffroy.

Utrzymanie dobrej energii pod koniec meczu było bardzo ważne, Trevor (Clevanot) grał dobrze, Stephen dobrze wrócił na koniec, a Jouffroy zrobił różnicę swoim zagrywką w ostatnim punkcie.

Podobało mi się i teraz jesteśmy gotowi na kolejny mecz, który również będzie trudny, przeciwko Włochom, silnej drużynie, która chce pomścić półfinałową porażkę z VNL (3-0 porażka). Musimy się skupić i zachować tę energię”.

READ  John Lelongue dołączy do organizacji Tour of Poland!

wtorek, 6 września

Serbia vs. Argentyna : 0-3

Brazylia przeciwko Iranowi: 3-0

1/4 finału

Środa, 7 września

Francja kontra Włochy : 2-3, Oto statystyki meczowe

Francja zmierzy się z budzącą grozę drużyną włoską w tym faworycie świata, mistrzu olimpijskim. Niebiescy jednak prowadzili 2 sety do 1, zanim przegrali decydujący 4 set, kilka błędów, a przede wszystkim przegapili początek dogrywki.

Reakcje:

– Myślę, że różnica polegała na tym, że graliśmy dobrze w czwartym secie, ale czasami mogliśmy robić zbyt wiele przerw, popełnialiśmy błędy, kiedy byliśmy za Włochami, nie odpadaliśmy trzema lub czterema punktami.

Nie graliśmy dobrze w tych kluczowych momentach i to był najlepszy sposób na wygranie meczu. Mieliśmy szanse, a nasze błędy pozwoliły Włochom wrócić do gry.

Straciliśmy cztery punkty z rzędu w tie-breaku i wróciliśmy, a chłopaki byli skoncentrowani, ale nie jest łatwo, kiedy jesteś tak z tyłu. Gratulacje dla Włoch, to sport…”

Francuski strzelec wyborowy Jean Patrice:

„Kiedy mieliśmy piłkę w posiadaniu, podczas kontrataków byliśmy celni i wpadliśmy w kłopoty. Zwłaszcza w czwartym meczu, gdy zdobyliśmy trzecią stratę, wierzyliśmy w nich.

Ciężko zapamiętać piękne rzeczy w słońcu, nie jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być, zatrzymanie się przed ćwierćfinałem nie było celem, a „wspinaczka” na koniec tie-breaka była już za późno.

„Pomimo walki do końca, byliśmy bardzo rozczarowani, ogrywali nas momentami jak serwis/recepcja, to im się przytrafiło, szkoda, że ​​tak się nie stało, nie grajcie niczego.

Staramy się w końcu wrócić jak zwykle, ale to skomplikowane. W czwartym secie jest piłka, trochę wszystko denerwujemy, źle podbijamy, nie możemy dokończyć punktu, szkoda tego nie robić, boli, ta piłka.

Potem, w tie-breaku, utrudnili nam to. „Trudno jest wszystkim wyjść w ćwierćfinale”.

Słowenia przeciwko Ukrainie: 3-1