Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Siarka została objęta sankcjami w Polsce wobec swojego partnera Victora Wexelberga

Szwajcarska grupa przemysłowa Sulzer zawiesiła działalność w Polsce z powodu lokalnych sankcji wobec jednego ze swoich kluczowych partnerów, Victora Wexselberga, który ogłosił w poniedziałek, że skorzysta z przedłużenia.

Urodzony na Ukrainie rosyjski milioner ma udział w akcji ”Mniejszość„W panelu Sulphur podkreśla komunikat prasowy, który uzasadnia wniosek poprzez te lokalne sankcje przeciwko niemu”.Zło„I zrobię”Wszystko jest w Jego mocyAby firma nie została naruszona. Wiktor Wexselberg ”Nieograniczony„W”Żadna z firmFirma i jestWszystkie prawa ekonomiczne zostały odebrane w Sulsar„, nalega Szwajcarska drużyna.”Sulzer mocno wierzy, że te sankcje wobec jej dwóch firm w Polsce są fałszywe„, mówi w oświadczeniu.”Stosunki z polskim rządem są kontynuowane przy wsparciu szwajcarskich urzędników państwowych”, zauważa.

Potencjalny wpływ 0,120,1 mln na jej sprzedaż

Firma Sulzer, która zatrudnia w Polsce 192 osoby, musiała zawiesić swoją działalność w zakresie produkcji pomp ściekowych i tzw. usług turbo, w tym urządzeń wirujących. Jej działalność w Polsce będzie stanowić 0,6% jej przychodów w 2021 roku. Panel zauważył zatem, że potencjalny wpływ na jego sprzedaż byłby ograniczony do 21 milionów franków szwajcarskich (20,1 miliona euro), jeśli sankcje będą kontynuowane. W 2018 roku działalność Sulphur w Stanach Zjednoczonych została chwilowo utrudniona, gdy Victor Wexelberg został umieszczony na liście oligarchii objętych sankcjami USA po inwazji na Krym.

Grupa, zwłaszcza producenci pomp przemysłowych, musiała pospiesznie przystąpić do podwyższenia kapitału, aby zmniejszyć swój udział poniżej 50%, aby nie być pośrednio dotkniętym tymi ograniczeniami. Był w stanie szybko wznowić działalność na amerykańskiej ziemi.

READ  Nowa broń dla rządów prawa między Polską a Brukselą