Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Shannen Doherty, chora na raka, „nie chce umierać”

Shannen Doherty, chora na raka, „nie chce umierać”

To przesłanie znanej kobiety, która jest chora, ale pełna nadziei. – wyjaśnia magazynowi amerykańska aktorka Shannen Doherty ludzie „Nie chciała umierać” na raka.

Ta kobieta, znana na całym świecie z ról w filmach „Beverly Hills” i „Czarodziejki”, ma 52 lata i obecnie cierpi na kilka guzów mózgu i kości. „Nie boję się śmierci, bo wiem, dokąd idę i ludzi, których spotkam. Bałabym się, gdybym była złą osobą” – mówi w nagraniu przesłanym do serwisu. Instagrama. „Ale ja nie chcę umierać. Nie boję się śmierci. To jest różnica” – mówi z uśmiechem.

„Ludzie tak mało wiedzą o raku. „Myślą, że to oznacza, że ​​nie możemy chodzić, nie możemy jeść… Po prostu cieszymy się każdą sekundą i każdą godziną” – wyjaśnia Shannen Doherty.

„Nie skończyłem z życiem”

To nie pierwsza walka aktorki z chorobą. Problem w tym, że gromadził się on przez kilka lat. W 2015 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Dwa lata później, po radioterapii, chemioterapii, a następnie mastektomii, stwierdzono remisję. Jednak w 2020 roku analiza wykazała, że ​​choroba powróciła do czwartego stadium. Co gorsza, na początku 2023 r. nowotwór rozprzestrzeni się na jej mózg. Wczoraj ujawniła, że ​​obecnie atakuje także jej kości, powodując chorobę, którą jest nowotwór inwazyjny.

Aby zachować jak najlżejszy ton, Shannen Doherty przypomina grę wideo Pac-Man, w której postać musi jeść kulki rozłożone na ekranie. „Pożera całe ciało.” O mężczyźnie, którego nazwała Bobem, mówi: „To było jedno z najgorszych doświadczeń w jej życiu”. „Ale teraz jest w porządku”, przynajmniej jeśli chodzi o piersi. „Nie jestem zrobić z życiem, miłością i kreatywnością. » Jest optymistką i twierdzi, że ogólnie chce pomóc „polepszyć sytuację”. „Moje najlepsze wspomnienia dopiero przede mną”.