Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Niemczech uzbeccy i gruzińscy kierowcy ciężarówek, którzy strajkują od ponad dwóch miesięcy, domagają się wynagrodzeń.

W Niemczech uzbeccy i gruzińscy kierowcy ciężarówek, którzy strajkują od ponad dwóch miesięcy, domagają się wynagrodzeń.

Postanowili nie ruszać się. Od początku lipca na parkingu przy autostradzie, kilka kilometrów na południe od Frankfurtu, kilkudziesięciu kierowców ciężarówek śpi w swoich ciężarówkach. Większość z nich pochodzi z Gruzji i Uzbekistanu, a kilku pochodzi z Turcji lub Ukrainy.

Zaangażowana jest polska grupa Mazur

Tak więc tysiące kilometrów od swoich domów około 80 kierowców ciężarówek prowadzi strajk. Łączy ich to, że wszyscy są powoływani przez spółki zależne polskiej Grupy Mazur. Strajkujący krytykują firmę za nieregularną wypłatę wynagrodzeń.

Chcę tylko odzyskać należne mi pieniądzeAFP powiedział Roman Gojabidze, 60-letni gruziński kierowca ciężarówki. Jeśli czasami otrzymują na przykład niewielkie dodatki na posiłki, twierdzą, że ich pensje nie są wypłacane na czas. To znacznie większy problem niż wiele innych. Są jedynym źródłem dochodu dla swoich rodzin, które pozostają w krajach pochodzenia.

W oświadczeniu prasowym przesłanym Agence France-Presse grupa potwierdziła, że ​​wszystkie wynagrodzenia zostały wypłacone.na czas„Choć ostatnia wizyta Inspekcji Pracy tego nie dała.”Nie stwierdzono żadnych naruszeń w zakresie wypłaty wynagrodzeń„To nie pierwszy taki strajk: wiosną ubiegłego roku kierowcy ciężarówek pracujący dla Mazura przebywali przez kilka tygodni w okolicach Grafenhausen, zanim ostatecznie zostali zwolnieni przez policję.

I również:

W Japonii śmiertelność niedźwiedzi brunatnych wzrosła z powodu niedoboru łososia spowodowanego globalnym ociepleniem

– W Wielkiej Brytanii muzeum czołgów jest silniejsze niż Luwr i Metropolitan Museum na YouTube