Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sexify, polski serial Netflix, który wywołuje furię w Europie

Nowy polski serial na Netflix, oryginalny, orzeźwiający, przezabawny, kwaśny, choć nieco kreskówkowy, był hitem we Francji i Europie. Odszyfrowanie sukcesu.

brudny

23-letnia Natalia, studentka inżynierii na Uniwersytecie Warszawskim, chce swoją aplikacją do spania wygrać prestiżowy konkurs i stylowo ukończyć studia. Rozumie jednak, że tematyka jej aplikacji nie robi wrażenia na masach i że aplikacja o seksie odniesie większy sukces, „bo wszyscy tylko o tym myślą”. A aplikacja o kobiecym orgazmie, która jest wciąż mało znana, odniesie sukces. Problem: Natalia jest dziewicą i niewiele wie na ten temat. Z pomocą Moniki, z lżejszymi manierami i Poliną, która jest w związku, ta trójka postanowi odkryć kobiecą przyjemność i siebie w tym samym czasie.

Seks to sprzedaż

Tak więc, tak, seria, która zawiera słowo „seks” w nazwie, która przedstawia trzy młode i piękne Polki i jest w zasadzie bardzo ciekawa. Liczne mury Warszawy, w strategicznych miejscach miasta, pokryte są plakatem tej sieci i pięknymi twarzami naszych trzech partnerów.

Jak mówi Natalia, w pewnym momencie łańcucha, jeśli 80% witryn internetowych dotyczy seksu, to na pewno zachęcisz klientów rozmową o seksie. To naprawdę dobry początek. Wtedy to oczywiście nie wystarczy, aby przyciągnąć ludzi do końca lub uzyskać dobre recenzje, które z kolei przyciągną nowe osoby.

Silne osobowości

Chociaż są nieco kreskówkowe, trzy postacie naszych trzech bohaterek są zupełnie inne i charakterystyczne. I wszyscy stali się bardzo sympatyczni. Aby zrobić podsumowanie foremki do ciastek: Virgo, Bobon i Nut. Tak, wydaje się, ale oczywiście jest to o wiele bardziej skomplikowane. Natalia the Virgo ma niewyczerpane pragnienie odkrywania sekretów kobiecej przyjemności, Paulina, która ma plan związku, jest mocno zdeterminowana, aby poprawić swój związek, a Monica, która może wyglądać jak pożądanie, ukrywając głębokie rany, z których będzie starała się wyleczyć Szukaj życia w którym jest w harmonii ze sobą.

READ  Biogospodarka: Francja może lepiej wykorzystywać swoją biomasę w sposób zrównoważony

Ta odnosząca sukcesy grupa postaci odgrywa główną rolę w sukcesie serialu i jego bardzo pozytywnych recenzjach.

Serial bardzo polski … ale wychyla się ku światu

Tak, jest bardzo polski i niektórzy moi francuscy przyjaciele w Polsce byli zdumieni, że ten serial może stać się hitem we Francji. Dziewczyna, która idzie do proboszcza, aby przeprosić za seks pozamałżeński ze swoim chłopakiem, kieliszki wódki wiszące, aby dodać sobie odwagi, zdjęcie Marii Curie wiszące na ścianie itp.

Ta Polska, o której mówi się, że jest bardzo konserwatywna, czasami utrzymuje przejawy tego konserwatyzmu, zwłaszcza w Warszawie, gdzie rozgrywa się serial, mieście przedstawianym jako bardzo otwarte, bardzo tolerancyjne i zaskakująco wielokulturowe. Wydaje nam się, że reżyserowi podobał się młody czarny pastor grający w rzutki w swoim kościele lub z wieloma parami heteroseksualnymi i homoseksualnymi. Aktorstwo w serialu też wydaje mi się przesadzone, ale chyba reżyser chciał, zmuszając go do linii, pokazać Warszawę, o której marzył i tę, do której już się zbliżamy.

Tak więc akt rozgrywający się w Warszawie mógłby faktycznie odbyć się gdziekolwiek indziej, nawet jeśli istnieje pewne tło, które daje pewną „dziwność”, jak polski. Po prostu dlatego, że są młodymi dziewczynami, które decydują się na poszukiwanie szczęścia i siebie w tym samym czasie. Temat bardzo uniwersalny. Ta wstępna podróż, z pewnością złożona, ale pełna dobrej woli i dobrej woli, będzie nas trzymać w ryzach do końca ośmiu odcinków.

Mural społeczny?

Tak myślę. Przede wszystkim przepaść pokoleniowa jest pięknie wyrażona w serialu między millenialsami (lub pokoleniem Z) urodzonymi pod koniec lat 90. a ich rodzicami urodzonymi w połowie lat 60., którzy nie mają nic wspólnego z „wyżu demograficznego”. Zachodnia Europa. Zrozum: W wieku piętnastu lat wszyscy polscy milenialsi byli już zatłoczeni swoimi aplikacjami mobilnymi i mieli kontakt z całym światem za pośrednictwem internetu lub gier online. Rodzice w tym samym wieku widzieli czołgi na ulicach w czasie wojny i stali w kolejce ze swoimi dziadkami, aby kupić papier toaletowy. Kiedy millenialsi studiują marketing internetowy, ich rodzice poznawali zawiłości ekonomii marksistowskiej… „Nigdy nie zrozumiem milenialsów” to zwrot, który pojawia się wielokrotnie w tej serii.

READ  Raport ONZ - rts.ch: Na początku wojny stracono ponad 400 cywilów

Następnie przepaść dzieląca Warszawę od województwa. Wielu młodych bohaterów pochodzi z prowincji. Podobnie jak Natalia, która pochodzi z Umeå, małego miasteczka na wschodzie kraju. Matka nalega, żeby wróciła do swojego miasta, gdzie wszystko jest cichsze i tańsze i gdzie może dostać prostą pracę, pożyczkę na mały dom. W przeciwieństwie do tego, czego chce Natalia, to naprawdę Warszawa. W odcinku, w którym spędzają Wielkanoc ze swoimi rodzinami, ten podział geograficzny jest ewidentny.

Tak wyraźnie, jak przepaść społeczna między różnymi bohaterkami. Natalia pochodzi z powiatu z bardzo skromnej, samotnej rodziny. Polina pochodzi z konserwatywnej i religijnej prowincjonalnej rodziny, jak mówimy, z wyższej klasy średniej. Jeśli chodzi o Monikę, to pochodzi z zamożnej rodziny z Warszawy. Zawodniczka Natalii w konkursie aplikacyjnym pochodzi z niższej mieszczańskiej rodziny na prowincji, gdzie płynie wódka, jest stereotypowa i nie rozumie aspiracji młodego mężczyzny. W przeciwieństwie do krajów takich jak Wielka Brytania i w mniejszym stopniu Francja, Polska jest krajem, w którym różne klasy społeczne dość łatwo mieszają się, zwłaszcza wśród młodzieży, co widać w tym cyklu. Rzeczywiście, nie możemy zapominać, że społeczna pozycja rodzin została zbudowana całkiem niedawno, w latach 90. lub 2000. XX wieku. W latach 80. był to komunizm i prawie nie było monarchii. Mniej spójna pozycja społeczna.

lekkość!

Te różne tematy i rozważania, i to robione celowo, pogrążone w oceanie lekkości. Cóż, rzeczywiście, główny temat serialu: seks, który jest dość banalnym tematem. Następnie zaakcentuj muzykę, elektryczną muzykę pop, okrzyki kobiecej przyjemności i drobne, małe frazy wypowiadane punkowym głosem. Potem dużo humoru. Bo tak, kiedy jesteś młody, wszystko jest zabawniejsze i lżejsze. Z wiekiem musimy starać się o tym nie zapomnieć.

Krótko mówiąc … jeśli chcesz odkryć Polskę, w którą nigdy nie wątpiłeś, pośmiać się i dowiedzieć się więcej o nowym pokoleniu, kobiecej zabawie i sobie, ta seria jest dla Ciebie!

READ  Turcja wyeksportowała w 2021 roku ponad 9,5 miliarda dolarów samochodów