Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Seria rosyjskich ataków rakietowych w nocy z niedzieli na poniedziałek

Seria rosyjskich ataków rakietowych w nocy z niedzieli na poniedziałek

W Biełgorodzie w Rosji w obliczu ukraińskich strajków ewakuowano „około 300” mieszkańców

„Obecnie w ośrodkach recepcyjnych w dzielnicach Stary Oskoł, Gubkin i Koroczański przebywa obecnie około 300 mieszkańców Biełgorodu, którzy zdecydowali się na czasową ewakuację”.Dalej od granicy z Ukrainą, gubernator obwodu Biełgorodu w Rosji Wiaczesław Gładkow, ogłosił w nagraniu wideo opublikowanym w poniedziałek. kabel. Rosyjskie miasto, położone w pobliżu granicy z Ukrainą, było w ostatnich dniach celem kilku ataków przypisywanych ukraińskim siłom zbrojnym.

Zdaniem pana Gładkowa, „Przez ostatnie dwadzieścia cztery godziny [les autorités locales ont] Otrzymano 1300 próśb o wysłanie dzieci z Biełgorodu na obozy szkolne poza miastem i do innych regionów ». W piątek urzędnik zasugerował, aby chcący to zrobić mieszkańcy ewakuowali miasto. Akcja, bezprecedensowa dla dużego miasta Rosji, kłóci się z Kremlem, który od prawie dwóch lat ataku na Ukrainie zawsze starał się stworzyć wizerunek, że konflikt nie wpływa bezpośrednio na życie codzienne i bezpieczeństwo Rosjan. .

Strategia ta została jednak zachwiana 30 grudnia, kiedy w Biełgorodzie w ukraińskim ataku zginęło 25 osób, co stanowi największą liczbę ofiar śmiertelnych wśród cywilów na ziemi rosyjskiej od czasu rozpoczęcia przez Moskwę ofensywy przeciwko swemu sąsiadowi, czyli 24 lutego 2022 r. Następnie ataki przeprowadzone przez Wzrosła armia kijowska, zwłaszcza używająca rakiet.

Poinformowało o tym w poniedziałek rosyjskie Ministerstwo Obrony „obiekt” 7 rano Ukraiński pocisk powietrzny S-200 „Nad Biełgorodem”. Ze swojej strony Wiaczesław Gładkow powiedział, że nawiązał kontakt ze swoimi odpowiednikami w stanach Woroneż, Kaługa, Tambow i Jarosław w celu porozumienia się z nimi. „pomaga”. Menedżer powiedział również w poniedziałek rano ” spotkanie „ O zamachach bombowych.

Zniszczone samochody na podwórzu apartamentowca, po tym, co władze lokalne określiły jako ukraiński atak wojskowy, w Biełgorodzie w Rosji, zdjęcie opublikowane 5 stycznia 2024 r.

Na znak rosnącego zaniepokojenia gmina Biełgorod po raz pierwszy od dwóch lat wezwała w piątek swoich mieszkańców do zabezpieczenia okien. „aby się chronić” Możliwe odłamki szkła w obliczu ukraińskich strajków. W tym kontekście władze regionalne przełożyły także rozpoczęcie roku szkolnego w Biełgorodzie i okolicach z 9 na 19 stycznia.

READ  Co pamiętasz z piątku 15 września?