Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z „Oppenheimerem”, „Biednymi stworzeniami” i „Anatomią upadku” „Zemsta w ciemni”

Z „Oppenheimerem”, „Biednymi stworzeniami” i „Anatomią upadku” „Zemsta w ciemni”

Triumf ciemniOppenheimera), łabędzi śpiew prestiżowej modelki telewizyjnej (Dziedziczenie(I mały kopniak w dupę światu kina francuskiego)Anatomia upadku): W niedzielę 7 stycznia podczas 81. ceremonii wręczenie Złotych Globów po raz kolejny podsumowało stan branży rozrywkowej.H Edycja, która odbyła się, jak tradycja nakazuje, w hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills, niedaleko Los Angeles.

OppenheimeraFilm był nominowany osiem razy, zdobywając pięć nagród: dla najlepszego filmu dramatycznego, najlepszego reżysera, najlepszego aktora pierwszoplanowego (Cillian Murphy), najlepszego aktora drugoplanowego (Robert Downey, Jr.) i najlepszej muzyki oryginalnej. Dedykacja dla Christophera Nolana Assassina „Zagrożenia” Streaming kinowy.

Z drugiej strony serial jest ostatnim sezonem Dziedziczenie Zdobył cztery nagrody: dla najlepszego serialu dramatycznego, najlepszej aktorki (Sarah Snook), najlepszego aktora pierwszoplanowego (Kieran Culkin) i najlepszego aktora drugoplanowego (Matthew Macfadyen), pozostawiając jedynie drugoplanową rolę kobiecą. korona (Elizabeth Debicki, która gra księżną Dianę), także w swojej ostatniej roli. Dziedziczenie Jest to najnowsze wcielenie ewoluującego modelu telewizji narzuconego przez płatną telewizję kablową HBO od lat 90. XX wieku, którego treści zostały wchłonięte przez usługę wideo na żądanie Max po fuzji Warner Bros-Discovery. I być może ostatni awatar po miesiącach restrukturyzacji, planów zwolnień i cięć budżetowych narzuconych przez najbardziej znienawidzonego dyrektora generalnego Hollywood, Davida Zaslava.

Przeczytaj także: Złote Globy 2024: Wyścig oscarowy trwa, a na czele znajdują się „Oppenheimer”, „Biedne stworzenia” i „Anatomia upadku”

Trzecie zwycięstwo należy do Justina TreataAnatomia upadku Zdobył nagrody dla najlepszego filmu zagranicznego i najlepszego scenariusza. Reżyserka nigdy nie bawiła się polityką na scenie dwa razy, jak podczas wręczenia Złotej Palmy – ani bardziej niż jakikolwiek inny laureat – ale potrafiła cieszyć się tą chwilą, pełniąc funkcję komisji odpowiedzialnej za zgłoszenie francuskiego filmu na festiwal. Sprzyjało mu wyróżnienie w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny na Oscarach Pasja Dodina Bouffanta, wywołując kontrowersje. Kampania o Oscary, która 23 stycznia ogłosi nominacje, wygląda dobrze nawet bez wsparcia Francji.

READ  Xi Jinping przybył do Moskwy

Dla Złotych Globów druga szansa

Bilans pomiędzy studiami i serwisami streamingowymi znajdującymi się na liście zostanie jak co roku zbadany i przeanalizowany w Hollywood. Ostatecznie, jeśli chodzi o serial, jest to Jałta. Netflix przoduje z pięcioma nagrodami dzięki sukcesowi na poziomie miniserialuNieustępliwy (Najlepszy miniserial, najlepsza aktorka, Ali Wong, najlepszy aktor, Steven Yeun). Warner Bros Discovery zgarnęło cztery nagrody Dziedziczenieoraz Disneyowi, za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego Hulu i kanału FX, trzy statuetki dzięki Niedźwiedź, Który zdobył wszystko w kategorii komedii: najlepszy serial, najlepsza aktorka (Ayo Edebiri) i najlepszy aktor pierwszoplanowy (Jeremy Allen White).

Masz 55% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.