Sergio Higuda (Bora-Hansgrohe) zwycięzcą 3. etapu i nowym liderem Tour of Poland

Pod koniec pełnego wrażeń 3. etapu Tour of Poland Sergio Higuda (Bora-Hansgrohe) pokonał Bello Bilbao (Bahrajn-Victorius) i Quintona Hermansa (Intermarche-Vandy-Kobert) na dwa kilometry przed końcem. . Kolumbijczyk odzyskuje koszulkę lidera klasyfikacji generalnej kosztem Norwega Jonasa Abrahamssona (Uno-X). Higuda prowadzi Bilbao o 4 sekundy, a Hermans o 6 sekund.

Quentin Pacher (Groupama-FDJ) dał z siebie wszystko z 300 m przed linią i zajął 5. miejsce. Mike Deunissen (Jumbo-Wizma) na próżno próbował szczęścia na ostatniej trudności na ścianie z ponad 15% pasażami. Richard Cabaras (Ineos Grenadiers) nie wykorzystał pracy kolegów z zespołu, aby uczynić wyścig trudnym i ukończył wyścig na 13. pozycji.

Nadchodzą dwa nowe dni skoczni. Po tym najdłuższym w tygodniu etapie (237,9 km) łańcuch kolarzy przejeżdża we wtorek między Leskiem a Sanokiem (179,4 km), a następnie w środę przez Łańcut i Rzesso (178,1 km). Krótka jazda na czas (11,8 km) poprzedza ostatni pagórkowaty etap (177,8 km).

READ  UE w końcu chwyciła za broń, by bronić praworządności przed Węgrami i Polską