Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rząd chce rejestrować każdą ciążę w cyfrowej dokumentacji medycznej

Rząd chce rejestrować każdą ciążę w cyfrowej dokumentacji medycznej

W Polsce, gdzie aborcja jest już zakazana, zaostrzono przepisy przeciwko dobrowolnej aborcji. W rzeczywistości jest obecnie rozpoznawany tylko w dwóch przypadkach: Gdy ciąża jest spowodowana czynem niezgodnym z prawem i zagraża zdrowiu i życiu matki. Dlatego aborcja jest zabroniona w przypadku wad rozwojowych płodu. Te represyjne prawa doprowadziły do ​​niedocenianej sytuacji 2000 legalnych aborcji, 200 000 nielegalnych aborcji rocznie, Według organizacji feministycznych Cytowane przez świat.

Ale ta i tak już bardzo restrykcyjna struktura stanie się jeszcze cięższa. Polski rząd przyjął regułę wniesioną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w poniedziałek 6 czerwca. Lekarze muszą rejestrować ciąże w cyfrowej dokumentacji medycznej, W ten sam sposób choroby, zabiegi, wizyty lekarskie czy grupa krwi pacjenta. Według opozycji odzwierciedla to „Nowy instrument ucisku, (…) polityczny wpływ państwa na nasze życie, na nasze zdrowie”, Liberalna posłanka Kamila Kasiuk-Bihowicz wyjaśniła polskiej prasie.

Przypomniała to również inna europosłanka Katarzyna Lubnauer W Polsce „od sześciu lat prawa reprodukcyjne kobiet są ograniczane”. „Po pierwsze wprowadzamy antykoncepcję awaryjną na receptę (…), Wtedy inseminacja eksperymentalna nie będzie już finansowana z budżetu państwa – kontynuuje.

Polska Teraz jedno z najbardziej represyjnych państw na świecie Poronienie. Dla porównania, aborcja jest we Francji legalna Do 14 tygodnia ciąży (16 tygodni po rozpoczęciu ostatniej miesiączki) nie jest wymagane uzasadnienie.

Polecany przez redakcję

Wiadomości od redakcji RTL w Twojej skrzynce pocztowej.

Dzięki swojemu kontu RTL, zasubskrybuj biuletyn informacyjny RTL, aby codziennie śledzić wszystkie wiadomości

READ  Warszawa i Polska prekursorami wegetarianizmu w Europie