Serbia i Polska spotkają się w półfinale Euro siatkówki

Pierwsze ćwierćfinały turnieju odbyły się dzień po nagłym odpadnięciu reprezentacji Francji w 16. rundzie mistrzostw Europy w siatkówce. Obecni mistrzowie Serbia zdominowali Holandię, a Polska pokonała Rosję w finale ostatnich igrzysk w Tokio.

Serbia jest pod kontrolą

Po pięciosetowym starciu z Turcją w 16. kolejce serbska drużyna z łatwością pokonała we wtorek Holandię w Gdańsku, zajmując pierwsze miejsce w półfinale z czterema biletami. Serbowie, rządzący mistrzami Europy, ale nie na olimpiadzie, potrzebują tylko trzech setów (25-23, 25-20, 27-25), aby wygrać z Holendrami. Serbia zmierzy się w środę ze zwycięzcą środowego meczu półfinałowego Włochy-Niemcy.

Wobec Rosji nie pozostawali w tyle Polacy, faworyt euro. U siebie pokonali finalistów olimpijskich w trzech setach (25-14, 26-24, 25-19). W obliczu zupełnie innej drużyny rosyjskiej niż Tokio (bez Michajłowa i Boletowa) Polska zaoferowała w sobotę miejsce w półfinale ze zwycięzcą Słowenii-Czech.