Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Senegal otrzymuje ostrzeżenie od Holandii przed meczem otwarcia

Reprezentacja Holandii zrobiła ważny krok w kierunku finału Ligi Narodów w czwartek wieczorem. Z Polską podopieczni Louisa van Gaala odnieśli bardzo łatwe zwycięstwo 2:0, wysyłając Senegalowi ostrzeżenie przed meczem otwarcia Mistrzostw Świata 2022.

W Warszawie było 56 000 kibiców, ale to nie powstrzymało gości przed popisywaniem się światowej klasy grą. Zrobił różnicę dzięki bramce Cody’ego Gakbo i kolejnej bramce Stevena Bergwijna, odpowiednio po obu stronach połowy.

W przedostatnim meczu z Katarem Holendrzy uspokoili ostatniego z pesymistów. Czasami Holandia wysyłała też ostrzeżenie do ludzi Aliou Cisse.

Zmierzą się z Belgią w ciągu dwóch dni, zanim zmierzą się z Senegalem dowodzonym przez Sadio Mane’a 21 listopada 2022 roku. Rzeczywistośćnajwiększa gazeta w Polsce, „Holandia, jak widzieliśmy, jest jednym z faworytów do wygrania Pucharu Świata w Katarze”.

Po 13 meczach z pomarańczowej ławki od powrotu 4 sierpnia 2021 r. Van Gaal nie przegrał żadnego z nich. 71-letni trener ma na koncie 9 zwycięstw i 4 remisy. Imponujący wynik w tym trzecim klipie Holendra na szczycie Holandii. Pod tym kątem lwy Teranga nie mają się czym martwić.

Senegal rozegra jutro mecz towarzyski z Boliwią, przed meczem z Iranem trzy dni później. W grupie A Mistrzostw Świata 2022 Holandia i Senegal muszą rzucić wyzwanie Katarowi, który jest gospodarzem. Drugim przeciwnikiem, którego nie należy lekceważyć, jest Ekwador.

Senegal jest jednym z pięciu krajów, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata FIFA w tym roku. Kamerun, Tunezja, Maroko i Ghana to inne kwalifikujące się kraje afrykańskie. Turniej odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.