Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sekretarz generalny NATO powiedział, że Zachód powinien przygotować się na „wojnę na wyniszczenie” na Ukrainie

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #UKRAINA

23:41 : W dziewięćdziesiątym dziewiątym dniu wojny siły rosyjskie są obecnie pod kontrolą „około 20%” Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że terytorium Ukrainy. W Siewierodoniecku, administracyjnej stolicy obwodu ługańskiego, 80% miasta jest zajęte. Walki uliczne szaleją. Oto, co należy zapamiętać z 99 dnia wojny.

(przemówienie / ukraińska prasa prezydencka SER / AFP)

19:34 : kraje zachodnie powinny się przygotować „na wojnę na wyczerpanie” na mnie „długoterminowy” Na Ukrainie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostrzegł w Waszyngtonie po spotkaniu z prezydentem USA Joe Bidenem. Jens Stoltenberg przebywa w stolicy USA, aby przygotować szczyt NATO, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca w Madrycie.

(Saul Loeb/AFP)

18:02 : 18:00 Porozmawiajmy o nowym punkcie w wiadomościach:

Rozpoczęcie czterech dni uroczystości. Dzisiaj rozpoczęły się uroczystości z okazji 70-lecia rządów królowej Elżbiety II nad Kanałem od tradycyjnej corocznej parady wojskowej „Malowania kolorów” w Londynie. Po raz kolejny na zdjęciach z okazji otwarcia Platynowego Jubileuszu Królowej.

Emmanuel Macron podczas wizyty w Marsylii zapowiedział uogólnienie 30 minut codziennych ćwiczeń w szkołach podstawowych. Potwierdził też powrót matematyki opcjonalne, nieobowiązkowe Najpierw od początku roku szkolnego, potem we wspólnym rdzeniu od początku roku szkolnego 2023.

Kontrola sił rosyjskich na tym etapie „około 20%” Ukraina, według prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Miasto Siewierodonieck, w samym sercu bitwy o Donbas, ma zostać stracone przez siły ukraińskie. Kontynuuj nasze życie.

Iga Świątek zajęła 1 miejsce na świecie kwalifikuje się do finału! Polacy szybko pokonali Rosjankę Darię Kasatkinę (6-2, 6-1). To jego 34. z rzędu wygrana w WTA Tour. Śledź na żywo drugi mecz półfinałowy z losowania kobiet między Martiną Trevisan i Coco Gauff.

17:47 Miasto Siewierodonieck, serce bitwy w Donbasie, niedługo zostanie utracone. Opowiadamy, jak armia rosyjska zniszczyła to miasto w obwodzie ługańskim, które stało się „miastem duchów”.

Widok na zniszczony budynek w mieście Siewierodonieck (Ukraina), 29 maja 2022 r. (ALEXANDER REKA / TASS / SIPA USA / SIPA / SIPA USA)

(Aleksander Rica/TASS/CIPA USA/CIPA)

17:24 : Ustawa o „bezpieczeństwie informacji” w Mołdawii zabrania „Retransmisja radiowa i telewizyjna programów informacyjnych, wojskowych, politycznych i analitycznych z krajów, które nie ratyfikowały Europejskiej Konwencji o Telewizji Transgranicznej”. Ponadto 50% programów zagranicznych nadawanych w telewizji musi pochodzić z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych lub sygnatariuszy tej konwencji europejskiej.

17:29 : W Mołdawii parlament uchwalił ustawę zakazującą nadawania rosyjskich programów informacyjnych w tym kraju. Jednak mołdawskie kanały telewizyjne będą mogły nadal nadawać rosyjskie filmy, seriale, programy muzyczne czy programy rozrywkowe.

READ  Gina Ortega: za którą można umrzeć w prześwitującej mini sukience z stanikiem i gorsetem, pokazująca swoje piękne nogi wieczorem

14:03 14:00, zróbmy nową aktualizację wiadomości:

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się obchody 70-lecia panowania, czyli platynowego jubileuszu Elżbiety II. Królowa pojawiła się na balkonie Pałacu Buckingham i została wiwatowana przez tłum. Kontynuuj nasze życie.

Siły rosyjskie są w tym momencie pod kontrolą „około 20%” Ukraina, według prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Kontynuuj nasze życie.

Aktor Johnny Depp wygrał proces przeciwko swojej byłej żonie Amber Heard, chociaż jurorzy stwierdzili, że obie gwiazdy zniesławiały się nawzajem. Jury przyznało aktorowi 15 milionów dolarów odszkodowania, ale także 2 miliony odszkodowania finansowego jego byłej żonie. Oto najważniejsze punkty tego niezwykłego doświadczenia.

Miejsce w półfinałach tabeli kobiet, dziś po południu w Roland Garros. W pierwszym meczu Polka Iga Swatik i Rosjanka Daria Kasatkina spotkają się Włoszka Martina Trevisan i Amerykanka Coco Gauff.

13:32 : „Dzisiaj prawie 20% naszego terytorium znajduje się pod kontrolą okupantów, (tj.) około 125 000 kilometrów kwadratowych. To znacznie więcej niż terytorium wszystkich krajów Beneluksu”Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w liście do parlamentu Luksemburga.

13:30. : Siły rosyjskie są w tym momencie pod kontrolą „około 20%” Ukraina, według prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

12:00. : Czas ocenić wiadomości.

• W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się obchody 70. rocznicy panowania, czyli platynowego jubileuszu Elżbiety II. Kontynuuj nasze życie.

• 99. dzień wojny między Ukrainą a Rosją. Blisko „80% miasta” Z Siewierodoniecka, strategicznego miasta Donbasu, zajętego przez wojska rosyjskie, ogłosił gubernator obwodu ługańskiego Siergiej Gajdaj. Kontynuuj nasze życie.

• Aktor Johnny Depp wygrał sprawę ze swoją byłą żoną Amber Heard, chociaż jurorzy uznali, że obie gwiazdy zniesławiły się nawzajem. Jury przyznało aktorowi 15 milionów dolarów odszkodowania, ale także 2 miliony odszkodowania finansowego jego byłej żonie.

• Według władz ds. zdrowia Francja odnotowała 33 „potwierdzone” przypadki wirusa ospy małpiej.

10:43 Urzędnik Zgromadzenia Ludowego Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej powiedział agencji informacyjnej RIA Nowosti, że około 8000 ukraińskich żołnierzy jest przetrzymywanych jako jeńcy wojenni w separatystycznych regionach Doniecka i Ługańska. W tym momencie nie wiadomo, ilu stanie przed sądem lokalnym.

READ  Fan „Camelot” bije nieoficjalny rekord za oglądanie filmu Alexandre'a Astaire'a

10:01 Prezydent Senegalu Macky Sall, obecny przewodniczący Unii Afrykańskiej, udaje się do Rosji na spotkanie z Władimirem Putinem w Soczi. Ta wizyta „Część wysiłków prowadzonych przez obecną prezydencję Unii w celu przyczynienia się do pacyfikacji wojny na Ukrainie oraz uwolnienia zapasów zboża i nawozów, których blokada szczególnie dotyka kraje afrykańskie”Opisz usługi prezydenta Senegalu w komunikacie prasowym.

09:47 : 🗣 Międzynarodowa Agencja Energetyczna ostrzega przed niebezpieczeństwem niedoborów paliw w Europie. „Mamy strategiczne zapasy”, podkreśla Agnes Pannier-Runacher, która zdaje sobie sprawę, że „nie są one w pełni zaopatrzone”. „Total jest w pełni zmobilizowany” – mówi. https://t.co/sG1ohClqVZ

09:47 : Na froncie francuskim minister ds. transformacji energetycznej Agnes Pannier zapewniła Runachera o ryzyku niedoboru paliw w Europie z powodu embarga na rosyjską ropę przyjętego przez Unię Europejską. Posiadamy magazyn strategiczny.Potwierdza ministrowi, który to potwierdza „Nie w pełni wypełniony”. „Cała suma jest wypełniona”tak jak mówisz.

09:27 : Europejskie embargo na rosyjską ropę Total, główny importer rosyjskiej ropy, od marca wstrzymał import. „Pracujemy nad zbudowaniem tej niezależności”, mówi Agnes Pannier-Runacher. Będziemy przestrzegać zakazu”. https://t.co/tcpsHnHsmC

09:46 : Minister Transformacji Energetycznej Agnes Pannier-Runacher powróciła do embarga Unii Europejskiej na rosyjską ropę. „Będziemy przestrzegać zakazu”Zapewnił ministra, który precyzuje, że rząd szuka rozwiązań. Total, główny importer rosyjskiej ropy, od marca wstrzymał import. Pracujemy nad zbudowaniem tej niezależności.”tak jak mówisz.

09:01 : Czas ocenić wiadomości.

• Dziś rozpoczynają się obchody 70. rocznicy panowania, czyli platynowego jubileuszu Elżbiety II, w Wielkiej Brytanii. Odkryj nasze różnorodne treści na ten temat: wykresy, nowy portret królowej, dwa reportaże ze szkoły anglikańskiej i przed Pałacem Buckingham, gdzie fani królowej spędzili noc. Kontynuuj nasze życie.

• 99. dzień wojny między Ukrainą a Rosją. Blisko „80% miasta” Z Siewierodoniecka, strategicznego miasta Donbasu, zajętego przez wojska rosyjskie, ogłosił gubernator obwodu ługańskiego Siergiej Gajdaj. Kontynuuj nasze życie.

• Aktor Johnny Depp wygrał sprawę ze swoją byłą żoną Amber Heard, chociaż jurorzy uznali, że obie gwiazdy zniesławiły się nawzajem. Jury przyznało aktorowi 15 milionów dolarów odszkodowania, ale także 2 miliony odszkodowania finansowego jego byłej żonie.

• Czy instytucje w twoim kręgu mają trudności? Odpowiedź karty.

• Światowy numer 8 Kasper Ruud został pierwszym Norwegiem, który zakwalifikował się do czterech ostatnich dużych turniejów. Pokonał młodego Dane’a Holgera Rune’a 6-1, 4-6, 7-6 (7/2), 6-3. Zmierzy się z Chorwatem Casper Rodem Marinem Cilicem. Dziś w programie półfinały kobiet.

09:01 : Ukraiński dziennikarz-tłumacz, który towarzyszył Frédéricowi Leclerc-Imhoffowi, dziennikarzowi BFMTV, który został zamordowany na Ukrainie, potwierdził, że ich zespół podjął wszelkie możliwe środki ostrożności w takich okolicznościach. w poście Na swoim koncie na Facebooku napisała: „Pytano mnie, czy przestrzegano wszystkich zasad bezpieczeństwa (…) Szliśmy oficjalną trasą, ze wsparciem, przestrzegano wszystkich zasad”.

08:54 : Otwieramy tradycyjną aktualizacją bieżących wydarzeń.

• Dziś rozpoczynają się obchody 70. rocznicy panowania, czyli platynowego jubileuszu Elżbiety II, w Wielkiej Brytanii. Sprawimy, że będą dla ciebie żyć w tym życiu.

• Przed senacką komisją prawniczą Gerald Darmanen zaczął od małego błędu, ale zachował podane liczby, aby wyjaśnić katastrofalną porażkę katastrofalnej organizacji finału Ligi Mistrzów. „Oczywiście wszystko można było lepiej zorganizować”.Minister spraw wewnętrznych powiedział. Oto, o czym należy pamiętać, słuchając ich.

• 99. dzień wojny między Ukrainą a Rosją. Prawie „80% miasta” SiewierodonieckGubernator obwodu ługańskiego Siergiej Gajdaj powiedział, że strategiczne miasto w Donbasie okupowane przez siły rosyjskie.

• Aktor Johnny Depp wygrał sprawę ze swoją byłą żoną Amber Heard, chociaż jurorzy uznali, że obie gwiazdy zniesławiły się nawzajem. Jury przyznało aktorowi 15 milionów dolarów odszkodowania, ale także 2 miliony odszkodowania finansowego jego byłej żonie.

• Światowy numer 8 Kasper Ruud został pierwszym Norwegiem, który zakwalifikował się do czterech ostatnich dużych turniejów. Pokonał młodego Dane’a Holgera Rune’a 6-1, 4-6, 7-6 (7/2), 6-3. Zmierzy się z Chorwatem Casper Rodem Marinem Cilicem. Dziś w programie półfinały kobiet.