Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sędzia finałowy Shimon Marciniak odpowiada na krytykę

Lubię Andersena/AFP Sędzia Simon Marciniak, który był bardzo ważny podczas finału mistrzostw świata pomiędzy Francją a Argentyną, bronił swojego arbitrażu pięć dni po spotkaniu.

Lubię Andersena/AFP

Sędzia Simon Marciniak, który był bardzo ważny podczas finału mistrzostw świata pomiędzy Francją a Argentyną, bronił swojego arbitrażu pięć dni po spotkaniu.

Mistrzostwa Świata 2022 – Prosty sędzia w butach. Po tym, jak Argentyna pokonała Francję w niedzielę w Finał Pucharu Światanazwisko polskiego sędziego spotkania często pojawiało się w dyskusjach pomeczowych.

Po powrocie do domu w Polsce Szymon Marciniak nie wahał się wrócić spokojnie iz perspektywą na niektóre realia gry, które czasami przyprawiały fanów o dreszcze.reprezentacja Francji (A nawet niektóre nagłówki prasowe). zaczął b Trzeci gol dla ArgentynyWejście Lionela Messiego.

Jeśli cel jest właściwy, Gazeta drużyna Jednak to było zamierzone w artykule Kilku rezerwowych Argentyńczyków weszło na boisko, gdy strzał Argentyńczyka nie przekroczył jeszcze białej linii. Argument słuszny, ale pod jednym warunkiem, na który polski sędzia nie omieszkał się powołać W TVP Sport mikrofon.

Jak wskazuje regulamin, wejście argentyńskich piłkarzy na murawę miało wpływ na grę Simona Marciniaka, który gwizdnął i wykluczył gola. ” Jaki wpływ mają zawodnicy skaczący po boisku? On szuka małego potwora. Są poważne gazety i te, które szukają szumu Odpowiedział spokojnie, pewny swojej oceny, ale nie bez zwrócenia się do francuskiej gazety Sport (która przyznała mu notę ​​2/10 za sędziowanie w finale).

obraz wspierający

Ale polski sędzia podkreślił również, że ta krytyka francuskiego obozu była nieco nie na miejscu, ponieważ kilka minut temu francuscy piłkarze zrobili dokładnie to samo w ostatniej tercji. Drugiego gola zdobył Kylian Mbappe. ” Francuzi nie wspomnieli o obrazku, bo jak widać na boisku było siedmiu graczy, kiedy Mbappe strzelił gola Tego zdjęcia Szymon Marciniak nie zapomniał i korzystając z okazji wyświetlił je na swoim telefonie.

Pomimo wielu głosów krytycznych ze strony francuskich kibiców, na stadionie Lusail sędzia wyraźnie nie zauważył oburzenia piłkarzy na decyzje arbitrów, wręcz przeciwnie. ” Zaczął mi dziękować, jakbym strzelił decydującego karnego ”, powiedział o argentyńskim zawodniku Paulo Dybali, który zagrał na kilka sekund przed rzutami karnymi.

READ  Angelina Jolie opowiada o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: „Modlę się za ludzi”

Kyliana Mbappe Niespodziewanie wziął mnie w ramiona. Był bardzo smutny i rozczarowany porażką. Myślę, że to był ludzki gest. Ja też go przytuliłem i próbowałem pocieszyć, mówiąc, że to wyjątkowy zawodnik, który cztery lata temu zdobył mistrzostwo świata Jak zwierzył się Szymon Marciniak.

Zobacz także na Huff Post: