Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sedany zarejestrowane w Polsce: Komenda Policji ostrzegała o tym zjawisku w styczniu 2021 r.

Wiadomość nosi tytuł „Świadomość”. Od 15 stycznia 2021 r. Komenda Główna Policji w Paryżu Wydała wewnętrzną notatkę, aby ostrzec wszystkie służby o pojawieniu się „potężnych niemieckich sedanów zarejestrowanych w Polsce, będących własnością firm wynajmujących”. Niektórzy policjanci znaleźli się w impasie podczas śledztwa, nie wiedząc dokładnie, jak postępować i jakie jest obowiązujące prawo.

Informacje zwrotne z terenu skłoniły komendę policji do zajęcia się procedurami administracyjnymi. „Od maja 2020 r. siedziba lokalnego wydziału bezpieczeństwa miasta Paryża (DSPAP) „Widzi wzrost przestępstw z udziałem tych pojazdów”, napisano w memorandum, wzywając do centralizacji i niezgodności z wszystkimi przepisami określonymi dla tego typu pojazdów.

„Fakty są często powiązane z przestępstwami drogowymi lub handlem narkotykami”, kontynuuje to wewnętrzne przesłanie policji, która nakazuje podjęcie wszelkich środków ostrożności w przypadku przechwycenia, „w odniesieniu do osiągów pojazdów i lekkomyślnego ryzyka podejmowanego przez niektórych kierowców .

„Z tej notatki wydarzenie zostało dodatkowo wzmocnione”

„Ale zazwyczaj policja nie zajmuje się bezpośrednio kierowcami i może jedynie robić obrazy z monitoringu wideo, które często okazują się nieskuteczne, ponieważ liczba firm na froncie zapobiega jakimkolwiek represjom administracyjnym” – mówi komisarz z małej korony. dlaczego zjawisko rozszerzyło się od tego momentu.»

Niemniej jednak memorandum określa zachowanie, które należy zachować podczas testu drogowego: jeśli kierowca wynajmował samochód bezpośrednio w zagranicznej firmie i posiada międzynarodową kartę ubezpieczeniową zawartą w umowie najmu i prawo jazdy, może jeździć po okolicy.

Natomiast w przypadku podnajmu od francuskiej firmy wynajmowanej od zagranicznej firmy, polskie ubezpieczenie jest niewystarczające, a „pojazd może zostać unieruchomiony i skonfiskowany”, jeśli kierowca nie ubezpiecza się.

„Ale teraz firmy-przykrywki nie są już francuskie, co pozwala im jeździć z ubezpieczeniem zagranicznej firmy, bez możliwości powrotu do kierowcy”, kontynuuje ten sam komisarz policji.

READ  Polska mówi, że chce stać się „centrum gospodarczym” dla Ukrainy - 06.01.2022 o 16:26