Ściągawka na Stade Toulouse – La Rochelle (29-26): „Włamanie” w stylu Tuluzy z decydującym Romainem Ntamacem

Mecz: La Rochelle dominuje, a Tuluza wygrywa

Podobnie jak w meczu z Leinster w finale Champions Trophy, Ruchillas pokazali świetną mentalność, by nie załamywać się w przeciwnościach losu. Spudłowanie Antoine’a Hastoya i test osłony dla Toulouse (23) mogły wykluczyć ich z gry, ale nic z tego nie wyszło. Odzyskali siodło dzięki zwycięskiemu scrumowi i byli w stanie wrócić do przerwy z remisem (13-13), a także wykorzystali fatalny błąd François Croce’a przed własną siatką, który był punktem wyjścia dla Pierwsza próba La Rochelle, zgłoszona przez Tawerę Kerr-Barlow (40).

A przeciwko Leinster bramkarz La Rochelle położył łapę w drugiej połowie przeciwko Toulouse bez rozstrzygania meczu. Prowadząc 4 punktami na trzy minuty przed końcem, ten ostatni wydawał się skazany na przegranie tego meczu, dopóki Grom nie padł na Romana. Netmac (78). Surowy wynik dla Estadio La Rochilla, bardzo blisko pierwszej tarczy Brinnos.

szczyt 14

„Mogłem być człowiekiem porażki”: Niesamowity los Ntamacka

8 godzin temu

Gracze: Aldrete płynie, Netmac znakomicie ratuje fatalny finał

Po całym sezonie Grégory Alldritt był bardzo hojny i konsekwentny w swoich obowiązkach. Po skomplikowanym początku gry, naznaczonym spudłowaniem obiema nogami, Antoine Hastoy odzyskał bramkę z karą 5/7 na koniec.

Sprawy potoczyły się jeszcze gorzej dla Jonathana Dante, ponieważ został sfaulowany przy pierwszej próbie Toulouse i przechwycony przez Ntamaka w pierwszej tercji po niebezpiecznym skoku. Nie lepiej dla jego przyjaciela w środku UJ Seuteniego, który karci swoją drużynę za dojście do punktu, aby przepuścić Ntamacka i strzelić zwycięską próbę dla Tuluzy.

Po stronie Haut-Garonne Romain Ntamack całkowicie przegapił finał, zanim go odwrócił. Santiago Chocopares był oportunistą, aby zdobyć pierwszą przyłożenie w meczu. Thibaud Flament bardzo dobrze wszedł w drugiej połowie.

Celność strzałów na bramkę (7/8) Z drugiej strony Ramos nie był inspirujący w bieżącym meczu. Z przodu bieguny Dorian Aldegheri i Cyril Baille mieli ciężki wieczór.

READ  Typowy zespół w ćwierćfinale

Praca: Test koronacyjny Netmek

Zostały jeszcze mniej niż trzy minuty gry, a La Rochelle zmierza do swojej pierwszej koronacji. W jego obozie Stade Toulouse jest w posiadaniu piłki, ale nie prowadzi nawet o cal. Potem przychodzi irracjonalność. W chwili karygodnej nieobecności, UJ Seuteni w pojedynkę zdobył punkt nad Romainem Ntamackiem, którego wystawił Antoine Dupont, spudłował i otworzył miejsce dla rozgrywającego z Toulouse. Ten ostatni wkracza, przełamując wślizg Dyllina Leydsa i pędząc, by strzelić gola, który zapewnia jego drużynie tytuł.

Statystyki: 12

Antoine Dupont wystąpił w tym sezonie 12 razy w pierwszej czternastce i za każdym razem wygrywał

Decla’: Ugo Mola (menedżer stadionu w Tuluzie z Canal Mic +)

Robimy mały rabunek

Pytanie: Jak La Rochelle mógł pozwolić, by ta ostatnia faza się wymknęła?

Menedżer Tuluzy sam powiedział, że ta 22. koronacja jest jak „drobny rozbój”. Walcząc o rozpoczęcie meczu, przegrywając w scrumie i regularnie popełniając błędy, zwłaszcza w drugiej połowie, jego drużyna miała przewagę, utrzymując się i wiedząc, jak przeciwdziałać śmiercionośnej broni La Rochelle: wyprowadzaniu piłek.

Celność strzałów na bramkę Thomasa Ramosa (7/8) pozwoliła mu również na stałe pozostać w zasięgu. Więc jak nie cytować w kółko X Factor Ntamack, który w pojedynkę wskoczył do finału, który wydawał się już rozegrany. Jedno jest pewne, Rochelais długo będzie żałował, że nie dopuścił do tego spotkania.

Romain Ntamack i Jonathan Dante podczas finału Best 14 pomiędzy Tuluzą a La Rochelle

Źródło: Getty Images