Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samolot wojskowy rozbija się w pobliżu granicy z Ukrainą

Rosyjski samolot wojskowy rozbił się we wtorek (21 czerwca) w obwodzie rostowskim w pobliżu granicy z Ukrainą, zabijając pilota, według służby prasowej Południowego Okręgu Wojskowego.

21 czerwca samolot Su-25 rozbił się w rejonie Rostowa podczas planowanego lotu szkoleniowego. Pilot zginąłPowiedział to źródło cytowane przez rosyjskie agencje informacyjne. „Według wstępnych informacji przyczyną wypadku może być usterka techniczna. Komitet Rosyjskich Sił Powietrznych działa natychmiast„, powiedziały władze. Pilot jest jedyną osobą na pokładzie. Su-25 to opancerzony samolot szturmowy produkcji radzieckiej, poinformował Interfax.

Władze nie wspomniały o żadnym związku z trwającą rosyjską ofensywą wojskową na Ukrainie na granicy z obwodem rostowskim. 17 czerwca kolejny Su-25 rozbił się w rejonie Biełgorod, również graniczącym z Ukrainą, podczas lotu szkoleniowego, wojsko również zgłosiło możliwość wystąpienia problemu technicznego. W ostatnich miesiącach Rosja wielokrotnie oskarżała Ukrainę o prowadzenie strajków na terytorium Rosji w obszarach przygranicznych.


Zobacz też Wojna na Ukrainie: Władimir Putin „dumny” z pracy armii rosyjskiej

READ  Przedłużenie stanu wyjątkowego dla Japonii i posiłki wojskowe w Sydney ... Aktualizacja wirusa Corona