Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Salah i wielu innych graczy Premier League utrzymuje klub! (urzędnik)

Nowa łamigłówka szykuje się dla afrykańskich drużyn, Konfederacji Futbolu Afrykańskiego (CAF) i FIFA. W oświadczeniu angielska Premier League ogłosiła we wtorek, że 20 elitarnych angielskich klubów podjęło wspólną decyzję o zatrzymaniu swoich międzynarodowych graczy, którzy dołączą do rozważanego kraju “w niebezpieczeństwie” Covid-19 z okazji zbliżającego się międzynarodowego rozejmu.

«Kluby Premier League niechętnie, ale jednogłośnie zdecydowały dzisiaj, że nie wypuszczają żadnych zawodników na mecze międzynarodowe rozgrywane w krajach z czerwonej listy w przyszłym miesiącu. Ruch klubowy, mocno wspierany przez Premier League, będzie dotyczył prawie 60 graczy z 19 klubów Premier League, którzy we wrześniu przyjadą do 26 krajów z czerwonej listy podczas międzynarodowego okna. Ten krok jest zgodny z obecnym stanowiskiem FIFA, aby nie przedłużać zwolnienia z tymczasowego zwolnienia graczy, którzy mają zostać poddani kwarantannie po powrocie z misji międzynarodowych.”, odniósł się do komunikatu prasowego, który uzasadnia pozycję klubów 10-dniowym okresem kwarantanny, który zostałby zastosowany wobec graczy po ich powrocie z selekcji.

Pierwsze dwa dni są zniekształcone…

Jak pokazano lub jak określono lub jak wskazano Od poniedziałku Po stronie egipskiej zainteresowany będzie Mohamed Salah (Liverpool), a także inny gracz Arsenalu Mohamed Elneny. Zambian Batson Dhaka (Leicester) i południowoafrykański Percy Tau (Brighton) również nie będą w stanie uciec, tak jak na przykład Brazylijczycy… Pytanie pojawi się również na Wybrzeżu Kości Słoniowej i Nigerii, które mają dwóch graczy Premier League którzy podróżują odpowiednio do Mozambiku i Republiki Zielonego Przylądka, dwóch krajów wyznaczonych przez władze brytyjskie jako strefa czerwona. Jeśli chodzi o Maroko, które otrzyma Sudan, który również znajduje się na tej liście, to z kolei będzie musiało mu ujść na sucho, podobnie jak Algieria i Senegal.

Jeśli chodzi o selekcje, decyzja ta będzie trudna do zaakceptowania, ponieważ nieco zniekształca pierwsze dwa dni eliminacji do Mistrzostw Świata 2022, które będą w programie na początku września w Afryce i których nie można już odkładać. …

READ  Miły gest UEFA dla Eriksena po wielkim horrorze