Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ryzen 7 5800X3D będzie trudny do znalezienia


Podczas targów CES AMD potwierdziło pojawienie się procesora A.MD Ryzen 7 5800 x 3 dniRyzen 7 5800X, który integruje nową technologię 3D V-Cache i będzie kompatybilny z istniejącymi płytami głównymi AM4.

5800X3D: czy „wydanie papierowe”?

Ten procesor ma być odpowiedzią AMD na firmę Intel ze znaczną poprawą wydajności w grach Dzięki dodatkowej dawce pamięci podręcznej L3. Jednak według Najnowsze plotkiZnalezienie tego procesora na rynku byłoby prawie niemożliwe. Głównym powodem może być po prostu to, że SoIC TSMC 3D zastosowany w Ryzenie 5800X3D, ale także w niektórych Epycs, nie był jeszcze produkowany masowo, a nieliczne dostępne pojemności są przeznaczone głównie na chipy EPYC przeznaczone na rynek profesjonalny.

TSMC ściga się z czasem, aby zbudować nową, najnowocześniejszą fabrykę opakowań w Chunan na Tajwanie. Jednak ten ostatni może nie działać wystarczająco szybko, aby uzyskać rozmiar 5800X3D. przed wprowadzeniem Zen 4 w tym samym roku.

Wygląda więc na to, że ten Ryzen mógł być tylko ubocznym efektem okupacji ziemi w mediach. Liczba klientów, którzy mogą otrzymać kopię tego procesora, będzie bardzo ograniczona.


READ  Bez wątpienia: Ziemia się ociepla