Oto rozwiązanie na brązowe plamy, dla wszystkich tych, którzy mają kompleksy z tymi śladami czasu na skórze. Jest to normalne zjawisko, ale może sprawić, że wiele osób poczuje się niekomfortowo. Dermatolog zdradza nam sekrety, jak lepiej je leczyć, a przynajmniej minimalizować skutki.

Początki tych słynnych miejsc

Ciemne plamy, od małych do milimetrów kwadratowych, są śladami starzenia się skóry. Z biegiem czasu komórki skóry, które dbają o pigmentację skóry, ulegają zmęczeniu. Są to melanocyty, które są uszkodzone z powodu nadprodukcji melaniny.

Z czasem hiperpigmentacja staje się coraz bardziej powszechna. Obszary najbardziej narażone na przebarwienia to twarz i dłonie. Cętkowane plamy przenikają przez skórę i z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Całkowicie normalne zjawisko, które można opóźnić, zapobiegać i leczyć.

Roztwór brązowej plamy

Dr Neha Goyal jest dermatologiem mieszkającym w Toronto. W wywiadzie dla magazynu Best Health opowiedziała nam więcej o tych brązowych plamach.

Uświadomienie sobie, że przebarwienia to częsty problem, który może niepokoić niejednego, dostarcza nam cennych informacji. Oprócz przyczyn hiperpigmentacji, dr Neha Goyal podaje nam dwa składniki, które pomogą rozwiązać ten problem.

Niezbędny do skutecznej pielęgnacji skóry: retinoid

Retinoidy, podobnie jak składniki kwasu kojowego, bardzo skutecznie redukują przebarwienia. Zmniejsza produkcję melaniny, co może zapobiegać zaburzeniom równowagi w komórkach skóry odpowiedzialnych za pigmentację skóry. Stymuluje również regenerację komórek, co poprawia elastyczność skóry.

Witamina C jest nieodłącznym elementem pielęgnacji twarzy

Dr Neha Goyal zaleca stosowanie witaminy C. Ma ona zdolność zmniejszania produkcji melaniny, podobnie jak retinoid, który również jest pochodną witaminy A. Witamina C jest doskonałym przeciwutleniaczem, który jest w stanie zwalczać promienie ultrafioletowe słońca. .

READ  Covid: jak ochrona firm Pfizer i Astrazeneca słabnie na przestrzeni miesięcy

Różne zanieczyszczenia środowiska mogą mieć wpływ na skórę, jeśli nie jest ona dobrze chroniona. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio chronić skórę, aby uniknąć różnych czynników zewnętrznych. Witamina C świetnie spełnia tę rolę.