Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wiemy o wzroście wirusa oddechowego w Stanach Zjednoczonych

Co wiemy o wzroście wirusa oddechowego w Stanach Zjednoczonych

Ostatnio wirus układu oddechowego zainfekował kilka osób w Stanach Zjednoczonych, co wzbudziło obawy krajowych władz ds. zdrowia. Co to dokładnie jest? Nowy covid? Czy obawiamy się jej rozprzestrzenienia we Francji?

W marcu 2023 r. A.J Nieznany wirus układu oddechowego zakażenie kilku osób Zjednoczone państwo. Zgodnie z obserwacjami Krajowego Systemu Nadzoru Wirusów Układu Oddechowego Center for Disease Control (Amerykańskie Centra Kontroli Chorób), w tym czasie ok 20% testów antygenowych i 11% testów PCR było pozytywnych dla tego wirusa. CNN wskazywał, że tak Wzrost o 36% w porównaniu do okresu przed pandemią Covid-19.

Przypadki zakażenia metapneumowirusem w Stanach Zjednoczonych © CDC

Nazwa tego wirusa: ludzki metapneumowirus

Ludzki metapneumowirus (hMPV) to A Wirus odpowiedzialny za infekcje dróg oddechowych. On był Odkryta w 2001 roku przez badacze holenderscy U dzieci z niewyjaśnionymi infekcjami dróg oddechowych. „To nie jest nowy wirus, ponieważ krążył już w Holandii w 1958 roku” W artykule opublikowanym w 2009 r Narodowy Instytut Zdrowia. Zakażenie hMPV występuje zwykle późną zimą i Wczesną wiosną i dotyczy głównie niemowląt, osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym. Jest klasyfikowany w rodzaju Metapneumovirus, który składa się z rodzaju Pneumovirus (syncytialny wirus oddechowy), nadrodziny Paramyxoverinaw rodzinie wirusy błony śluzowej. Te wirusy mogą Powodują choroby, takie jak przeziębienie, grypa, zapalenie oskrzelików i zapalenie płuc w ludziach. Jest blisko spokrewniony z ludzkim metapneumowirusem metapneumowirus C Co w szczególności wpływa na układ oddechowy ptaków Drób, taki jak kurczak i indyk.

czy to jest poważne? we Francji ?

Według dr Andreasa Wernera, prezesa Francuskiego Stowarzyszenia Pediatrii Ambulatoryjnej (Afpa), z którym rozmawiał TF1wzrost przypadków metapneumowirusa obserwowany w Stanach Zjednoczonych wynosi Bez grawitacji i podłącz go b „odszkodowanie za długi immunologiczne”Po dwóch latach bez wirusów innych niż covid. We Francji nie odnotowano wzrostu zachorowań „Ale przyjdzie” Słowami lekarza, który stwierdza, że ​​„JW naszym kraju dług immunologiczny zaczął być kompensowany głównie chorobami takimi jak zespół ręka-stopa-usta, dusznica bolesna, a następnie grypa.

po okresie inkubacji od 3 do 6 dni, the metapneumowirus powoduje:

  • gorączka
  • Katar lub przekrwienie błony śluzowej nosa
  • kaszel
  • Powiększenie i/lub duszność
  • Ból gardła lub ochrypły głos
READ  Czy Thomas Pesquet powróci na Ziemię w ten weekend?

Objawy kliniczne zakażenia HMPV mogą ulec progresji do Zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc Są one podobne do innych wirusów powodujących infekcje górnych i dolnych dróg oddechowychDalej określa CDC.Wśród innych możliwych komplikacji zauważamy Zapalenie ucha środkowego i biegunka.

Nic Nie ma swoistego leczenia przeciwwirusowego Do leczenia wirusa metapneumowirusa i nie ma szczepionki, która by temu zapobiegała. Wirus rozprzestrzenia się m.in oczekiwane spadki w powietrzu, gdy zarażona osoba kaszle lub kicha. Infekcja może być również przenoszona Przez bezpośredni kontakt z wydzielinami z nosa lub gardła osoby zakażonej„WspomnianyUniwersytet w Ottawie. Wśród środków zapobiegawczych:

Często myj ręce mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund

Unikaj dotykania oczy, nos lub usta nieumytymi rękami.

Unikać kontaktu Blisko pacjentów.

Zakryj usta i nos Podczas kaszlu lub kichania

Powstrzymaj się od całowania innych

przebywanie w domu podczas choroby (izolacja)

Czyszczenie powierzchni Prawdopodobnie zanieczyszczone (takie jak klamki do drzwi i wspólne zabawki)