Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjskie wojsko poinformowało, że w ciągu 24 godzin przesunęło się o dwa kilometry na wschód od kraju

Rosyjskie wojsko poinformowało, że w ciągu 24 godzin przesunęło się o dwa kilometry na wschód od kraju

Rosyjskie wojsko twierdzi, że robi postępy we wschodniej Ukrainie. We wtorek 25 lipca rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w oświadczeniu, że posunęło się o dwa kilometry w pobliżu miasta Liman, ważnego węzła kolejowego. Miasto zostało odbite przez siły ukraińskie w październiku. „Całkowity postęp naszych sił odbył się na czterokilometrowym froncie wzdłuż dwukilometrowej głębokości” Władze rosyjskie ogłosiły, że zajęły region Sergojówka. A dzień wcześniej Kijów twierdził, że w zeszłym tygodniu odbił ponad 16 kilometrów kwadratowych od sił rosyjskich na wschodzie i południu kraju, prawie dwa miesiące po rozpoczęciu kontrofensywy. Śledź nasze życie.

Władimir Putin pojedzie do Chin w październiku. rosyjski prezydent „Do” Wizyta w Chinach jest w październiku, powiedział Jurij Uszakow, doradca dyplomatyczny Kremla. „Otrzymaliśmy zaproszenie i planujemy odwiedzić Chiny, aby wziąć udział w Forum Pasa i Szlaku, które odbędzie się w październiku” Dodał, zgodnie z tym, co podały rosyjskie agencje informacyjne. Będzie to pierwsza wizyta Władimira Putina w Chinach od rozpoczęcia rosyjskiej ofensywy wojskowej przeciwko Ukrainie. Jego chiński odpowiednik Xi Jinping przybył do Moskwy w marcu.

Rosja zapewnia sobie środki do większej mobilizacji. We wtorek 25 lipca rosyjscy deputowani przegłosowali ustawę o podwyższeniu minimalnego wieku obowiązkowej służby wojskowej, który wzrośnie z 27 do 30 lat, ponieważ konflikt zbrojny z Ukrainą wkracza w 18. miesiąc. Reforma wejdzie w życie 1 stycznia 2024 r. i określa treść ustawy. Od tej daty obywatele w wieku od 18 do 30 lat będą powoływani do służby wojskowej.

Rosyjskie wojsko ogłosiło, że zniszczyło dwa drony ukraińskiej marynarki wojennej na Morzu Czarnym. Te urządzenia morskie zostały zniszczone w nocy z poniedziałku na wtorek przez uzbrojenie rosyjskiego statku „Na dystansie 1000 metrów i 800 metrów bez kontuzji”.— poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Drony morskie to łodzie, które operują na powierzchni wody, bez załogi, a jednocześnie są zdalnie sterowane. Moskwa regularnie oskarża ukraińskie wojsko o jej wykorzystywanie.

READ  Strzelanina w sali koncertowej w Moskwie, powodująca wiele ofiar

Kijów celem nowego ataku dronów. Siły ukraińskie udaremniły kolejny atak dronów w Kijowie Nocleg z poniedziałku na wtorekwedług władz wojskowych kraju, które na razie nie zgłosiły żadnych ofiar ani zniszczeń. Wszystkie cele powietrzne zostały wykryte i zniszczone.Siergiej Popko, szef lokalnego departamentu wojskowego, powiedział w Telegramie.

Kopalnie wokół Elektrowni Zaporoże. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej powiedziała w poniedziałek, że widziała „kilka min” Strefa buforowa przeciwpiechotna elektrowni jądrowej Zaporoże, okupowana przez wojska rosyjskie. Jednak te miny jej zdaniem nie zagrażają bezpieczeństwu instalacji.

Rosja przyjmuje kraje afrykańskie. W czwartek Władimir Putin wita swoich afrykańskich partnerów w Petersburgu na szczycie Rosja-Afryka. Na liście do dyskusji: rezygnacja przez Moskwę z umowy, która umożliwiła Ukrainie eksport zboża przez Morze Czarne, pomimo rosyjskiej blokady ukraińskich portów.