Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyplomacja UE ostrzega po uderzeniach na Pokrovsk, że „bezkarności nie będzie”

Dyplomacja UE ostrzega po uderzeniach na Pokrovsk, że „bezkarności nie będzie”

Moskwa oskarża Kijów o zorganizowanie „masowej” kampanii telefonicznej w celu zmanipulowania Rosjan w celu podpalenia infrastruktury

We wtorek rosyjskie władze oskarżyły Ukrainę o koordynowanie kampanii telefonicznej „cząstka” Manipulowanie Rosjanami, zwłaszcza osobami starszymi, w celu podpalenia infrastruktury, takiej jak biura wojskowe, w Rosji.

Od kilku miesięcy nasilają się podpalenia budynków użyteczności publicznej, w tym biur werbunkowych armii, podsycając spekulacje na temat niepopularności rosyjskiego ataku na Ukrainę i powstania podziemnych ruchów oporu. Dla władz ta fala wandalizmu jest głównym skutkiem „Nowa taktyka oszustwa telefonicznego z Ukrainy”I Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potępiło to.

Według tego źródła dzwoniący twierdzą, że ukradli swoim rozmówcom pieniądze i obiecali je zwrócić, jeśli podpalą budynek. Albo myślą, że pożar jest częścią planu aresztowania przestępców. „Czasami po prostu grożą, że wpadną w kłopoty, a nawet zabiją swoich bliskich”.mówi ministerstwo. „Wszystko kończy się tak samo: żądaniem podpalenia infrastruktury wojskowej, transportowej czy bankowej”kontynuuje, wskazując, że tego typu połączenie było „Szeroko” zgłoszone w ciągu ostatnich siedmiu dni. „Prawie wszyscy ci oszuści telefoniczni są na Ukrainie i wydają te same polecenia. Większość ich ofiar to osoby starsze.Gwarancje ministerstwa.

W osobnym oświadczeniu Prokuratura Generalna Rosji poinformowała we wtorek, że ta kampania „cząstka” Zbiegło się to z postępem, o który twierdziła Moskwa, na froncie ukraińskim. Prokuratura ostrzega, że ​​można rozważyć pożary infrastruktury wojskowej „akty terrorystyczne” albo kilka „sabotaż”, Surowo karane. W ostatnich miesiącach ogłoszono już kilka tego rodzaju manipulacji w Rosji, kraju, w którym szerzą się oszustwa telefoniczne.

W kwietniu serwis informacyjny Medizona Naliczył co najmniej szesnaście publicznych przypadków rosyjskich emerytów próbujących podpalić biura wojskowe lub banki, popartych obrazami z monitoringu wideo, po oszustwach telefonicznych. Według tej strony, dwie z tych spraw zakończyły się ściganiem „terroryzm”. Ale w wielu innych przypadkach sprawcy tego rodzaju ognisk twierdzą, że pracują nad potępieniem rosyjskiego ataku na sąsiada i zmobilizowaniem setek tysięcy Rosjan do pójścia na front.

READ  La Chine promet des « mesures » twarz aux nouvelles sankcje americaines