Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjskie władze zapowiedziały atak z użyciem rakiet i dronów kamikadze

Podczas Australian Open ojciec Novaka Djokovicia został sfotografowany z rosyjskim zawodowcem

Ojciec Serba Novaka Djokovicia został sfotografowany z fanami wymachującymi prorosyjskimi flagami podczas turnieju tenisowego Australian Open, a sceny zostały opisane jako „haniebny” Ambasador Ukrainy w Canberze.

Po ćwierćfinałowym meczu Novaka Djokovicia z Rosjaninem Andriejem Rublowem w środę wieczorem, grupa fanów rozwinęła rosyjskie flagi, w tym jedną z twarzą prezydenta Władimira Putina, w pobliżu Rod Laver Arena w Melbourne, skandując prorosyjskie hasła.

Tennis Australia poinformował, że były cztery osoby Podnosili nieodpowiednie flagi i symbole oraz grozili ochroniarzom. w Melbourne Park, zanim został wypędzony przez policję.

Film opublikowany później na prorosyjskim australijskim kanale YouTube pokazał ojca zawodnika, Srdjana Djokovicia, z mężczyzną machającym flagą przed twarzą Putina. Wszystko z napisem: Ojciec Novaka Djokovicia wygłasza odważne oświadczenie polityczne. »

Serbscy dziennikarze sportowi potwierdzili, że rzeczywiście był ojcem Djokovicia. Gazeta era Melbourne’a Wyjaśnił dalej, że został uruchomiony w języku serbskim: „Niech żyje Rosja”.

Widzom zabrania się wywieszania rosyjskich lub białoruskich flag podczas turnieju. Ambasador Ukrainy w Australii i Nowej Zelandii Wasyl Miroshnichenko wezwał do działania po tym, jak kilka takich flag pojawiło się w tłumie w zeszłym tygodniu.

„To kompletny katalog. Wśród flag serbskich: flaga rosyjska, Putin, symbol Z, tzw. flaga Donieckiej Republiki Ludowej”Czwartek zamieścił na Twitterze link do filmu. „To naprawdę wstyd”.był wściekły na Australijską Federację i organizatorów Otwartych Mistrzostw.

READ  W Kijowie Wołodymyr Zełenski spotkał się na rozmowach z Anthonym Blinkenem i Lloydem Austinem