Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjskie grupy zbrojne chwalą „sukces” swojej operacji w Biełgorodzie

Czy to prawda, że ​​niedawno zmarł rosyjski minister?

Nowiczok

Dlaczego nie mówisz o śmierci Piotra Kuczerenko?

zdecydowanie

Piotr Kuczerenko, 46-letni wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Rosji, zmarł w sobotę 20 maja w samolocie lecącym z Kuby do Moskwy w towarzystwie rosyjskiej delegacji. Według jego ministerstwa Cytowany przez CNNI Samolot wylądował w mieście Mineralne Wody, gdzie próbowali pomóc lekarze (…) Ale ministra nie da się uratować”.. Według państwowego nadawcy Zvezda na dziś zaplanowano badanie kryminalistyczne.

the Moskwa TimesI Cytował niezależnego dziennikarza w Rosji Romana Sopera, który powiedział, że rozmawiał z Piotrem Kuczerenko, który był mu bliski, na kilka dni przed tym, jak dziennikarz zdecydował się opuścić Rosję w zeszłym roku, obawiając się o swoje bezpieczeństwo.
Super Roman opublikował ich rozmowę na jego konto na Telegramie.

Dziennikarz pisze w swoim liście, że pan Koutcherenko stanowczo zaleciłby mu opuszczenie kraju: „Ratuj swoją rodzinę i siebie. Wyjedź jak najszybciej. Nie możesz sobie wyobrazić stopnia nieludzkości naszego państwa. Za rok w ogóle nie poznasz Rosji. Wyjeżdżając, postępujesz słusznie. » Minister miał również powiedzieć panu Soberowi, że nie może już opuszczać Rosji w stosunku do niego: Bierzemy nasze paszporty.I Powiedział, że przed rosyjską inwazją na Ukrainę nazywał się A.I„Inwazja faszystowska”.

Pan Kucherenko rzekomo powiedział mu podczas tej samej rozmowy, że bierze leki przeciwdepresyjne i uspokajające: „Biorę je garściami. I niewiele to pomaga. Prawie już nie śpię. Czuję się strasznie źle. Wszyscy jesteśmy zakładnikami. Nikt nie może niczego wyssać. W przeciwnym razie jesteśmy natychmiast miażdżeni jak mszyce”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek dziennikarzom, że nie zna przyczyny śmierci Piotra Kuczerenki.