Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromne straty dla Wagnera, konfiskata mienia na Krymie

Ogromne straty dla Wagnera, konfiskata mienia na Krymie

Tysiące byłych skazańców zwerbowanych przez Wagnera zginęło na Ukrainie

Dowódca tej milicji przyznał, że na Ukrainie, gdzie stanęli na pierwszej linii frontu w bardzo krwawej bitwie pod Bachmutem, zginęło ok. 10 tys. więźniów zwerbowanych z rosyjskich więzień przez paramilitarną grupę Wagnera.

Wojna na Ukrainie, dzień 454: co pamiętać od wtorku 23 maja

„Wybrałem 50 000 zatrzymanych, z których około 20% zostało zabitych”.— powiedział Jewgienij Prigogne. W wywiadzie opublikowanym we wtorek wieczorem przez prokremlowskiego blogera Konstantina Dołgowa. Ponadto zauważył, że podobny odsetek jego zawodowych bojowników również zginął w walce, nie podając dokładnej liczby.

Przywódca Wagnera ogłasza zwycięstwo pod Bachmutem i zapowiada zbliżające się wycofanie swoich sił

Tym samym dowódca milicji po raz pierwszy mówi publicznie o skali swoich strat, podczas gdy strona rosyjska stara się utrzymać w tajemnicy liczbę zabitych i rannych. Tym samym rosyjska armia opublikowała swój ostatni raport we wrześniu 2022 r., informując o zaledwie 5900 zabitych w jej szeregach.

• „Wiele” ataków dronów w rosyjskim regionie Biełgorod

Do ” bardzo „ Ataki dronów wymierzone w rosyjski region Biełgorod w nocy z wtorku na środę 24 maja, powiedział gubernator regionu, który został wstrząśnięty niedawnym najazdem ukraińskich grup zbrojnych.

„Noc nie była naprawdę spokojna. Było wiele ataków dronów. Obrona powietrzna zajęła się wieloma z nich.”Mimo to ataki te uszkodziły pojazdy, domy i budynki użyteczności publicznej w okolicy, ale bez ofiar, powiedział Wiaczesław Gładkow w Telegramie.

Wojna na Ukrainie: bojownicy antyputinowscy przybywają do armii rosyjskiej na jej ziemi

W rejonie Gayvoron doszło do kolizji gazociągu, w wyniku której „A mały ogień Dodał, że na miejscu są służby i trwa ustalanie przyczyn wypadku.

► Rosja odpowie „bardzo stanowczo” na nowe najazdy zbrojne

Moskwa jakoś zareaguje „bardzo stanowczy” Do nowych najazdów zbrojnych rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zobowiązał się w środę, dzień po przerażającym ataku grup z Ukrainy na rosyjską ziemię.

READ  Trump zwraca się do Sądu Najwyższego o zaprzestanie odmawiania mu immunitetu karnego

„Będziemy nadal reagować szybko i bardzo agresywnie na takie działania”.— powiedział Siergiej Szojgu podczas spotkania z wyższymi oficerami armii.

► Rosja konfiskuje mienie na Krymie

W środę Rosja ogłosiła nową falę „nacjonalizacje” Mienie i aktywa na anektowanym Krymie, w tym mieszkanie należące do Oleny Zełenskiej, żony prezydenta Ukrainy, oraz oficjalny budynek represjonowanej mniejszości muzułmańskiej.

Olena Zełenska, bardzo aktywna Pierwsza Dama Ukrainy

„Krym nadal znacjonalizuje własność wrogów Rosji”, uspokajał władca instalowany przez Moskwę. Zgodnie z zapowiedzią „nacjonalizacja” Do„Budynek w Symferopolu należący do ekstremistycznej organizacji Madjali jest zakazany w Rosji”.

Medjlis to oficjalna nazwa tradycyjnego zgromadzenia Tatarów krymskich, mniejszości muzułmańskiej tłumionej w czasach sowieckich i od aneksji półwyspu przez Moskwę. Ta społeczność tatarska, która stanowi od 12 do 15% dwumilionowej populacji Krymu, w dużej mierze zbojkotowała referendum akcesyjne zorganizowane przez Moskwę w 2014 roku w celu aneksji Krymu.

► Potępienie rosyjskich ataków na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia

Rezolucja potępiająca rosyjskie ataki na system opieki zdrowotnej Ukrainy została przyjęta w środę na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia w Genewie, w nowym geście poparcia dla Kijowa.

Czy ukraińskie szpitale są celowym celem Rosji?

SMS wzywający Moskwę do zatrzymania „Natychmiast każdy atak na szpitale i inne placówki służby zdrowia” Na Ukrainie 80 za i 9 przeciw, w tym Rosja i Chiny.

Francja i UE będą wspierać Ukrainę „na dłuższą metę”, przypomina Chinom Paryż

Francja i Unia Europejska są zdecydowane wesprzeć Ukrainę „w czasie trwania” I „we wszystkich dziedzinach”Paryż potwierdził we wtorek chińskiego wysłannika wysłanego przez Pekin do Europy w celu omówienia politycznego rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Pod Bachmutem Rosjanie twierdzą, że zwycięstwo jest bardziej symboliczne niż strategiczne

— wskazało francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za wybuch i kontynuację wojny.podczas spotkania z chińskim specjalnym wysłannikiem Li Hui odpowiedzialnym za ukraińskie akta, zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym przez gazetę Quai Dorsay.

READ  O czym pamiętać od 4 listopada