Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdy zbliża się Super Typhoon Mawar, wyspa ewakuuje swoich mieszkańców na brzeg morza

Guam przygotowuje się na najgorsze. Ten obszar Zjednoczone państwo Na Pacyfiku czeka na przybycie środy od godz silne tornado Mawar, który może spowodować śmiertelne powodzie przybrzeżne, według US National Weather Service, już spowodował ewakuację zagrożonych mieszkańców.

Według najnowszego raportu pogodowego o 7 rano w środę Mawar znajdował się około 110 kilometrów od wybrzeża. wiatry Osiąga około 225 km/h. Prognoza pogody w USA ostrzegała, że ​​huragan „powinien przejść na południe od lub nad Guam”, wywołując „potrójne zagrożenie” tym „super huraganem”, między gwałtownymi wiatrami, „ulewnymi deszczami” i „możliwą zalaniem wybrzeża”. Guam i Rota, kolejna amerykańska wyspa w archipelagu Marianów.

Wiatr co najmniej 140 km/h

W obliczu ryzyka zalania wybrzeża władze Guam nakazały ewakuację mieszkańców nabrzeża tej wyspy liczącej prawie 170 000 mieszkańców i poprosiły wszystkich o „natychmiastowe schronienie się” w górę rzeki przed niszczącymi wiatrami o prędkości 140 km/h lub większej. Spodziewany jest w środę wcześnie rano.

„Martwię się o bezpieczeństwo naszych ludzi. To najsilniejsza burza od 20 lat” – powiedział gubernator Guam Lou Leon Guerrero. Urzędnik wezwał mieszkańców do „natychmiastowego schronienia się”.

Dokładnie, amerykański prezydent Joe Bidena We wtorek ogłosił stan wyjątkowy na Guam, aby pomoc federalna mogła zostać udzielona wyspie, zgodnie z oświadczeniem Białego Domu. Około 22 000 amerykańskich żołnierzy i ich rodzin stacjonuje na tej wyspie, która jest świadkiem przelotu bombowców dalekiego zasięgu i amerykańskich okrętów podwodnych do ataku nuklearnego. Międzynarodowe lotnisko AB Won Pat poinformowało również, że około 60 lotów rozpoczynających się lub przylatujących na Guam i zaplanowanych między wtorkiem a czwartkiem zostało odwołanych.