Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjski zespół, który nakręcił pierwszy film w kosmosie, wrócił na Ziemię

Rosyjski zespół, który nakręcił pierwszy film w kosmosie, wrócił na Ziemię

Rosyjska aktorka i reżyserka, która została na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przez dwanaście dni, aby tam kręcić Pierwszy film w kosmosie Wrócił na Ziemię w niedzielę 17 października. Sonda Sojuz MS-18 z Julią Peresild, Klimem Czebenko i kosmonauta Olegem Nowickim wylądowała na stepach Kazachstanu o 6:36 czasu PST, według zdjęć nadawanych przez rosyjską agencję kosmiczną Roscosmos.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Rosja pierwszym krajem, który wysłał ekipę kamerzystów w kosmos

Wychodząc z kapsuły, 38-letni reżyser Klim Chebenko wyglądał na wyraźnie przygnębionego, ale uśmiechał się, machając ręką do kamer i uczestników, zanim został zabrany do lekarzy, aby sprawdzić jego stan.

37-letnia Julia Peresild, aktorka, która grała główną rolę w filmie, została wybrana spośród około 3000 chętnych, wyjęta z kapsuły na oklaski, w takim samym stanie, przed otrzymaniem bukietu kwiatów i zbadaniem.

Aktorka Julia Peresild opuszcza statek kosmiczny Sojuz MS-18.

Szef Roskosmosu Dmitrij Rogozin otrzymał kosmonautę Olega Nowickiego, który jako pierwszy opuścił statek, który go wystrzelił: ” Wszystko dobrze ! „. Tuż przed powrotem na Ziemię Rogozin zamieścił zdjęcia ekipy ratunkowej w drodze na lądowisko dziesięcioma helikopterami.

Przeczytaj także Rosja prezentuje swoje nowe ambicje w kosmosie

Nowy wyścig o osiągnięcia w kosmosie

Przed konkurencyjnym amerykańskim projektem z Tomem Cruisem, Julia Peresild i Klim Czepenko wystartowali 5 października z rosyjskiego kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wraz z kosmonautą Antonem Czkaplerowem. Ich film nosi tytuł Tentative wyzwanie, pojawi się jako chirurg na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z misją uratowania życia astronauty. Dwóch rosyjskich kosmonautów przebywa obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a pan Czkaplerow pojawi się w tym filmie jako statyści.

W kontekście rywalizacji rosyjsko-amerykańskiej w tej filmowej przygodzie pojawia się także nowa rasa wyczynów w kosmosie, sześćdziesiąt lat po tym, jak Związek Radziecki wystawił na orbitę pierwszego człowieka, Jurija Gagarina.

READ  Japońska firma traci kontakt z urządzeniem, które chciało wylądować na Księżycu

Rosyjski sektor kosmiczny, który w czasach sowieckich był powodem do dumy Moskwy z pierwszym satelitą umieszczonym na orbicie, pierwszym zwierzęciem, pierwszym mężczyzną, a potem pierwszą kobietą, jest dziś podważany problemami. Film powinien przywrócić Roscosmosowi reputację nadszarpniętą przez skandale korupcyjne, seryjne przerwy w dostawie prądu i utratę lukratywnego monopolu na loty załogowe na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Rozszyfrowanie: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Jeff Bezos, Richard Branson, Elon Musk: Bitwa miliardera w kosmosie

Inicjatywa pojawia się również w środku nienaukowego pośpiechu w kosmos, wraz ze wzrostem liczby lotów rekreacyjnych w ostatnich miesiącach, takich jak loty brytyjskich miliarderów Richarda Bransona i Amerykanina Jeffa Bezosa. Podobnie Roscosmos wkrótce wywiezie japońskiego miliardera na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Projekt filmowy wywołał kontrowersje w rosyjskim środowisku naukowym. Nawet dyrektor programu lotów załogowych agencji, Siergiej Krikalow, został tego lata zwolniony za stwierdzenie, że lepiej byłoby zainwestować pieniądze w badania i innowacje kosmiczne. francuski astronauta Tomasz Bisket Wyraził też swój sceptycyzm, stwierdzając, że realistycznie można to zrobić w studiu. Jednak misja rosyjska odbyła się pod jego dowództwem, a Thomas Pesquet po raz pierwszy objął obowiązki dowódcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 4 października na okres trzynastu dni.

naukowiec