Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosną napięcia między Polską a Izraelem w związku z „antysemickim” prawem uchwalonym przez Warszawę

„Polska stała się dziś wieczorem krajem antydemokratycznym i antyliberalnym, który nie szanuje największej tragedii w historii ludzkości”. „S słowa” Labid, który jest izraelskim ministrem spraw zagranicznych Spowodował dotkliwe ochłodzenie stosunków dyplomatycznych między Polską a Izraelem. W najbliższą sobotę polski prezydent uchwalił w swoim parlamencie ustawę ograniczającą żądania odzyskania zrabowanego przez nazistów mienia polskich Żydów, a następnie rewidującą powojenny reżim komunistyczny. W odpowiedzi Izrael natychmiast wycofał się ze swojej odpowiedzialności w ambasadzie warszawskiej.

„Niemoralne prawo”

Przez wiele kolejnych miesięcy od środy mogliśmy czuć palącą szmatę i aprobatę przemówienia polskiego parlamentu. Czy prezydent zatwierdzi te przepisy. Zakończone w tę sobotę. Andrzej Duda podpisał ustawę, która nakłada 30-letni limit na popyt na zrabowane mienie. Jednak większość spraw dotyczyła potomków polskiej społeczności żydowskiej i ofiar Holokaustu, których mienie zostało skonfiskowane przez nazistów, a po wojnie skonfiskowane przez polski reżim komunistyczny.

“Polska uznana dzisiaj, I to nie pierwszy raz„Niemoralne i antysemickie prawo” – powiedział Yair Lapid w oświadczeniu. A Yer Lapid poradził ambasadorowi Polski w Izraelu, który przebywa obecnie na wakacjach, „pozostać na wakacjach we własnym kraju”.

„Polska nie zapłaci”

– Dopóki jestem premierem, Polska na pewno nie zapłaci za niemieckie zbrodnie, ani jednego euro, ani jednego euro, ani dolara – powiedział premierowi. Matthews Moraviki, W czerwcu.

W Polsce podczas II wojny światowej zginęło 6 milionów Polaków, w tym połowa Żydów. Ci, którzy przeżyli Showa, jako pierwsi zostali zdewastowani przez nazistów, z których wielu skonfiskowano domy lub sklepy, lub po raz drugi pod rządami polskich komunistów po wojnie.

READ  Codzienna rejestracja w 2021 roku, szpitale w tarapatach

Jeśli nowe prawo odnosi się zarówno do żądań odkupienia Żydów, jak i nie-Żydów, przeciwnicy prawa uważają, że w równym stopniu wpłynie ono na Żydów, ponieważ spóźnili się z dochodzeniem swoich praw po wojnie, powiedział The Shock. Polska nie organizuje odzyskania zagrabionego mienia, jak zrobiły to inne kraje Ligi Komunistycznej, pozwalając jednostkom sprawdzić swoje szczęście w sądzie. Warszawa nigdy nie przyznała się do udziału w eksterminacji polskich Żydów podczas okupacji niemieckiej.