Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja zestrzeliła dwa drony zbliżające się do Moskwy

Rosja zestrzeliła dwa drony zbliżające się do Moskwy

Rosja zestrzeliła dwa drony zmierzające w stronę Moskwy

Rosyjskie władze poinformowały we wczesnych godzinach środowego poranka, że ​​rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dwa ukraińskie drony lecące w kierunku Moskwy.

Próba ataku na terytorium obwodu moskiewskiego. Kierowany przez Kijów „Za pomocą udaremnionych dronów”— poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony w Telegramie. Obrona powietrzna zniszczyła dwa drony. W wyniku tego nieudanego ataku terrorystycznego nie było ofiar śmiertelnych ani szkód”.Dodało ministerstwo.

Według mera Moskwy Siergieja Sobianina jedno z urządzeń zostało zestrzelone „W dzielnicy Domodiedowo”na południe od stolicy, a drugi Na autostradzie Mińskzachód od Moskwy. Obaj próbowali dostać się do miasta, powiedział w Telegramie, dodając, że na miejscu są służby ratunkowe.

W ostatnich tygodniach nasiliły się ukraińskie ataki dronów na rosyjskiej ziemi, często wymierzone w Moskwę i anektowany Krym. Rosja poinformowała w poniedziałek, że zestrzeliła ukraiński dron w regionie Kaługi, mniej niż 200 kilometrów na południowy zachód od Moskwy, po tym, jak siedem kolejnych zostało zniszczonych w czwartek w tym samym obszarze. W niedzielę Sobianin poinformował, że siły obrony powietrznej zrzuciły ładunek wybuchowy na stolicę.

Władze poinformowały, że w ubiegłym tygodniu Moskwa została dotknięta kilkoma atakami dronów, w tym jednym, który zniszczył budynek biurowy w głównej dzielnicy biznesowej, mieście Moskwa, i który był celem dwa razy w ciągu kilku dni.

30 lipca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł Moskwę: Stopniowo wojna wraca na terytorium Rosji, do jej symbolicznych ośrodków i baz wojskowych, i jest to proces nieunikniony, całkowicie naturalny i sprawiedliwy. »

READ  W Dubaju po ulewnych deszczach na lotnisku i w mieście doszło do imponujących powodzi