Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja zdecydowała się nakręcić film w kosmosie, co niepokoi naukowców

ten turystyka kosmiczna Ledwie się zaczęło, gdy naprawdę zaczęło się pojawiać kino kosmiczne. Projekt, który przychodzi do nas z Rosji i nie jest tylko fantazją, ponieważ wszystko jest zaplanowane, aby zacząć kręcić za… dwa miesiące.

Wielokrotnie nagradzany reżyser Klim Czebenko, kilkakrotnie w Rosji, a nawet za granicą, przygotowuje się do kręcenia pierwszego filmu, w którym pojawią się sceny uchwycone w kosmosie. W tym celu zastąpi go jednym ze swoich przedstawicieli na rosyjskim statku kosmicznym w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Już wiemy, że film będzie się nazywał Wezuwiusz („Devi” po francusku). Jego historia jest wciąż edytowana, ale będzie zawierać astronautę cierpiącego na zatrzymanie akcji serca w kosmosie. Przeżyje tam na początku, ale będzie musiał przejść operację, aby móc przetrwać powrót na Ziemię na statku Sojuz. Chirurg będzie musiał pilnie przygotować się do dołączenia do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby spróbować niemożliwego.

Prawdziwi aktorzy i astronauci

Jeśli chodzi o wybór, to rosyjska aktorka Julia Peresild wcieli się w rolę chirurga. Jego nazwisko zostało wybrane spośród ponad 3000 kandydatów. Będzie jedyną aktorką na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Z drugiej strony reżyser Klim Chebenko wyjedzie dobrze. Będzie za kamerą i w makijażu. Warto zauważyć, że kosmonauci Oleg Novitsky i Piotr Doubrov, którzy od kwietnia przebywają na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, również zostaną zaproszeni do zagrania w filmie.

Misja, w której wezmą udział Klim Czebenko i Julia Peresild, Sojuz MS-19, zostanie wystrzelona w październiku 2021 r., kierowana przez kosmonautę Antona Czkaplerowa. Podczas gdy ten ostatni pozostanie sześć miesięcy na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, reżyser i aktorka odlecą dwanaście dni później w kolejnej misji.

Chipenko ma nadzieję uzyskać około 35-40 minut czasu na ekranie podczas swojego pobytu w kosmosie. To powinny być pierwsze kadry z filmu. Na Ziemi zdjęcia potrwają do maja 2022 roku, a film nie zostanie pokazany do końca 2022 roku.

READ  LA GRAND'COMBE Przestrzeń Fridy Kahlo, nowe zielone płuco miasta

Intensywne przygotowanie

Duet przygotowuje się w Centrum Szkolenia Kosmonautów Jurij Gagarin pod Moskwą. Według rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos są w dobrej kondycji i świetnie wypielęgnowane. Ich program jest nieco prostszy niż program „prawdziwych” astronautów, ale nadal wymaga tego samego.

Ekipa filmowa zapozna się z projektem, systemami i wyposażeniem na pokładzie statku kosmicznego Sojuz MS oraz rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Będą musieli rozgryźć organizację działań statku kosmicznego i załogi stacji, przestudiować algorytm działań awaryjnych (dekompresja, pożar, toksyczność atmosferyczna). Ponadto aktorzy i reżyserzy będą przygotowani na wszelkie sytuacje awaryjne, które mogą wystąpić podczas lądowania statku w różnych regionach klimatycznych i geograficznych, o czym Roskosmos wspomniał przed rozpoczęciem szkolenia.

W przypadku, gdy reżyser i/lub aktorka nie mogą ostatecznie dołączyć do ISS, każdy z nich ma alternatywę: Alexei Dudin, autor zdjęć do filmu i Alina Mordovina, aktorka. Przechodzą również ten sam program szkoleniowy, aby poradzić sobie z każdym wypadkiem.

Nieporozumienia w Roskosmosie

Wymienione powyżej elementy zostały ogłoszone w tym tygodniu podczas prezentacji fundraisingowej przedstawionej przez producentów filmu. Szczególnie narzekali na brak zainteresowania ich projektem w rosyjskich mediach. Ogłosili również prośbę o 400 milionów rubli (5,4 miliona dolarów) w postaci pieniędzy publicznych z rosyjskiego Federalnego Funduszu Społecznego i Ekonomicznego Wsparcia Filmu Narodowego. Co, jak wspomniano wiadomości kosmiczneoznacza, że ​​nadal pracują nad ostatecznym modelem finansowania swojej produkcji.

Jeśli główni liderzy Roskosmosu dadzą filmowi zielone światło, projekt nie zadowoli wszystkich członków agencji. Wielu z nich publicznie na to narzekało Wezuwiusz Skierowanie zasobów, które byłyby cenne dla eksploracji kosmosu i badań naukowych. Rozważają sposoby finansowania filmu nieprzezroczystego.

W wyniku protestów Siergiej Krikalow, dyrektor programów załogowych w Roscosmos, został w czerwcu odwołany ze stanowiska. Jednym z największych przeciwników projektu był kosmonauta, który spędził w kosmosie już ponad 800 godzin. W końcu agencja sprowadziła go z powrotem po oburzeniu wielu jego rówieśników i wpływowych rosyjskich mediów.

READ  cette découverte ouvre la voie à l'hibernation pour les astronautes

Jak wspomniano GuizmodoInną szczególną konsekwencją tego filmu jest to, że dwóch astronautów musi pozostać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez rok, podczas gdy początkowo mieli tam przebywać tylko przez sześć miesięcy. Są to Rosjanin Piotr Dobrow – który pojawi się w filmie – oraz Amerykanin Mark T. Vandy Hej. Obie musiały zrobić miejsce w wahadłowcu reżyserowi i aktorce.

Przeczytaj także: