Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja wyraziła ubolewanie, że od początku ofensywy w rejonie przygranicznym Biełgorodu zginęło 25 osób

Rosja wyraziła ubolewanie, że od początku ofensywy w rejonie przygranicznym Biełgorodu zginęło 25 osób

Znajdź wszystkie nasze transmisje na żywo #UKRAINA tutaj

23:14 : Czas na nasz najlepszy występ, oto zawartość, której nie można przegapić:

• Wyjaśniają nasi dziennikarze Pierre-Louis Caron i Fabien Jannic-Cherbonnel Dlaczego nowe zachodnie czołgi są strategiczne dla Kijowa.

• Trzy lata po pandemii, wyjaśnia nasza dziennikarka Louise Boy Dlaczego badania nie rozwiązały wszystkich tajemnic dotyczących Covida?.

Microsoft, Google, Amazon, SpotifyFrancinfo powraca do masowej fali Zwolnienia To się dzieje wśród gigantów technologicznych.

23:14 : „Dyskusje muszą kończyć się wynikami”.

Prezydent Ukrainy zaczyna się niecierpliwić. W swoim codziennym przemówieniu publikowanym w sieciach społecznościowych Wołodymyr Zełenski obiecał „Sojusznicy mają wymaganą liczbę czołgów” Armia ukraińska musiała rzucić wojska w Moskwie.

22:59 : dobry wieczór @Bruno. Na ten moment władze niemieckie niczego oficjalnie nie potwierdziły. Informacje, o których mówisz, pochodzą z codzienności Der Spiegel (link w języku niemieckim) i kanał informacyjny NTV (link w języku niemieckim), kanclerz Niemiec mówi, że jutro powinien dać zielone światło.

22:59 : Czy Niemcy zgodziły się na dostawę czołgów? Tym razem informuje niemiecka prasa. Dzięki FI

20:41 : niemiecki dziennik Der Spiegel (Artykuł dla abonentów w języku niemieckim) Berlin mówi, że wyśle ​​czołgi Panther na Ukrainę. Jednak rząd Olafa Scholza nie potwierdził tych informacji. Nasi dziennikarze Pierre-Louis Caron i Fabien Jannic-Cherbonnel wyjaśniają Dlaczego nowe zachodnie czołgi są strategiczne dla Kijowa.

20:43 : Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie chce, aby rosyjscy sportowcy uczestniczyli w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Prośbę złożył podczas rozmowy telefonicznej z Emmanuelem Macronem.

18:46 : W sumie 25 osób zginęło, a prawie 100 zostało rannych w ukraińskich atakach w rosyjskim przygranicznym regionie Biełgorod od początku konfliktu, ogłosił gubernator regionu. Po raz pierwszy od 11 miesięcy rosyjskie władze podały liczbę ofiar śmiertelnych w regionie.

READ  Walka hiszpańskich kierowców na polskim rajdzie

18:10 : Prezydent Finlandii, podczas niespodziewanej wizyty w Kijowie (Ukraina), zasugerował dzisiejszego popołudnia, że ​​krytyczne zdolności jego kraju powinny zostać wykorzystane do szkolenia ukraińskich żołnierzy na czołgu Leopard 2. w tym Niemcy.

16:39 : Media dowiedziały się, że katastrofa śmigłowca w Browarach była spowodowana błędem pilota Strana polityczna (Artykuł w języku ukraińskim), powołując się na źródła MSW. Według wstępnych danych ze śledztwa pilot leciał zbyt blisko ziemi, w gęstej mgle i za późno dostrzegłby budynek. Trasę tę wybrano w obawie przed atakami rakietowymi z Białorusi. W sumie zginęło 14 osób, w tym minister spraw wewnętrznych Ukrainy i dwóch zastępców, a 25 innych zostało rannych.

15:32 : Ukraiński wymiar sprawiedliwości podjął działania przeciwko pierwszemu rosyjskiemu żołnierzowi za strajk na budynku w Dnieprze. Celem praktyki był pułkownik Oleg Timoszyn, dowódca 52 Brygady Lotniczej. Jest oskarżony o kierowanie wybuchem z 14 stycznia, w którym zginęło 46 osób, a 79 zostało rannych. Kijów chwalił też śmiercionośne strajki w Krzemieńczuku (czerwiec), Odessie i Łosowej (maj). Dodaj ukraińskie służby bezpieczeństwa. Żołnierz nadal służy w armii rosyjskiej.

14:22 : @Skaleczenie Tęsknię za wszystkimi moimi pracami domowymi! Tutaj podaje się ją świeżą i bez dodatku cukru.

• Ruch jest zablokowany „Cały dzień” Z jednego powodu na Gare de l’Est w Paryżu „Ogień na kablach elektrycznych” W sygnalizatorze ogłasza SNCF. Nie jest pewne, czy pociągi jutro będą kursować. Nie przegap naszego wagonu z najnowszymi wiadomościami.

Pięciu gubernatorów i czterech ministrów zostało odwołanych ze swoich stanowisk w ostatnim odcinku największego skandalu korupcyjnego, który wstrząsa krajem. Tutaj prezentujemy to wszystko.

31 stycznia w wielu ośrodkach strajkować będą także wyciągi narciarskie. Związki zawodowe złożyły zawiadomienie o strajku „bezterminowym”. Może zostać przedłużony do wakacji szkolnych.

Jest Francja 15 kobiet i 32 dzieci zostało repatriowanych z obozów jenieckich dżihadu w północno-wschodniej Syrii. Zgodnie z procedurą zostali natychmiast zatrzymani.

READ  Jeśli chodzi o Polskę i Litwę, Ukraina kwalifikuje się do statusu kandydata do UE

13:58 : Postępują też sprawy związane z dostawą czołgów Leopard na Ukrainę. Przypomnienie poprzednich rozdziałów: Polska Muszę usłyszeć W przypadku Niemiec producent urządzeń, jeśli może je przekazać Ukrainie w ramach umowy. — powiedział niemiecki minister spraw zagranicznych „Dlaczego nie” Niedziela, — powiedziała Polska „Musimy działać szybko” Wczorajszy dzień Teraz rzecznik niemieckiego rządu mówi, że ten ostatni rozważy wniosek Polski „Z całą pilnością”.

13:05 : Skąd te dymisje i cała ta marginalizacja w ukraińskiej władzy? Wyjaśniamy w tym artykule Takie są skutki największej afery korupcyjnej, jaka wstrząsnęła krajem.

12:39 : Trwają wielkie czystki na Ukrainie. W sumie rząd ogłosił ze swojej strony, że pięciu gubernatorów i czterech wiceministrów zostało usuniętych ze stanowisk. telegram.

11:19 : Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie zginęło co najmniej 7 068 cywilów, a 11 415 zostało rannych. Nowa ocena Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.

10:36 : „Otwarcie zachęcałem kraje sojusznicze, które mają czołgi Leopard w pogotowiu, do szkolenia sił ukraińskich na tych czołgach”— powiedział niemiecki minister obrony. Oświadczenie pojawiło się, gdy Polska ogłosiła zamiar dostarczenia Kijowowi niemieckich czołgów Panther.

10:49 : jest tu „Brak objawów” pokazuje, że Rosja ma „Zmienił cele” W swojej wojnie z Ukrainą, uważa przywódca NATO. Jens Stoltenberg, który odwiedził Berlin, potwierdził znaczenie zaopatrzenia Kijowa w cięższą broń, aby pomóc krajowi w odstraszaniu sił rosyjskich i powiedział sobie. „wiara” Że będzie rozwiązanie „wkrótce” Znaleziono w dostawie czołgów zgłoszonych przez Ukrainę.

10:09 : Witam @Sylvie, W rzeczywistości swoją rezygnację ogłosił również wiceszef administracji prezydenta Kyriło Tymoszenko. Powody jego rezygnacji wciąż nie są jasne. Dodam, że stanowisko opuścił także zastępca prokuratora generalnego Ołeksij Simonenko. Według mediów RBK-Ukraina miał spędzić dziesięć dni na wakacjach w hiszpańskim mieście Marbella. Wołodymyr Zełenski zakazał tego typu osobistych podróży zagranicznych.

READ  Avec la crisse in Ukraine, la pologne in nouveau au centre of your dyplomatycznego Europejczyka

10:09 : I Kiriło Tymoszenko

10:09 : na Ukrainie, Wyczerpana ludność Bagmouth szukała schronienia w „niezwyciężonych ośrodkach”.. Miejsca, w których mogą przyjść, ogrzać się i zjeść, gdy z powodu wojny odcięto wiele wody i prądu.

(Anatolij Stiepanow/AFP)

10:09 : Na Ukrainie wiceminister obrony Wiaczesław Szapowałow podał się do dymisji po doniesieniach prasowych o rzekomych zawyżonych cenach zaopatrzenia wojskowego. Ministerstwo Obrony wyjaśniło w komunikacie prasowym, że Wiaczesław Szapowałow był odpowiedzialny za tylne wsparcie sił zbrojnych i że powinien zostać usunięty ze stanowiska. Ministerstwo twierdzi, że stawiane mu zarzuty są bezpodstawne.

08:16 : Polska zwróci się do Niemiec o pozwolenie na dostawę na Ukrainę 14 niemieckich czołgów Panther Jednak Dlaczego Berlin ma prawo do inspekcji warszawskich czołgów? ? Wyjaśnienia od naszego dziennikarza Pierre-Louisa Carona.

Czołgi bojowe Leopard 2 Wojska Polskiego podczas ćwiczeń wojskowych w Nowej Dębie, 8 kwietnia 2022 r.  (STR/NURPHOTO PRZEZ AFP)

(STR/NURPHOTO PRZEZ AFP)