Odrodzony po Fossie: Cap Devo MVP tygodnia w Polsce

Źródło zdjęcia: Start Lublin

Były zawodnik Fosse-Provence, Gabe Deveau, grający w Start Lublin, został wybrany MVP 17. dnia mistrzostw Polski.

Fosse wrócił do Polski trzy tygodnie po opuszczeniu Prowansji, Przylądek Tivo (1,91m, 27 lat) zabłysnął z Lublinem w PLK, został wybrany MVP 17. dnia Mistrzostw Polski.

W wygranej z Gliwicami (79-68) oc dół Zdobył 34 punkty z 8/13 rzutów, w tym 3/6 z trójek i 15/17 z rzutów wolnych. Ponadto zebrał 7 zbiórek i rozdał 8 asyst, co daje łączną ocenę 39 w 35 minut gry. Prawdziwy renesans Amerykanina, który walczył z Foz Provence i notował średnio zaledwie 8,8 punktu, 2,9 zbiórki i 2,9 zbiórki. Asysty w 14 meczach Petklika, jednocześnie podwajając swoje wyniki w czterech meczach PKL, uzyskując średnio 16,5 punktu, 5 zbiórek i 4,3 zbiórki na 26 minut na mecz.