Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja / Polska. Jak prosta gra dla dziewczyn zamieniła się w wydarzenie dyplomatyczne

Scena może wydawać się niewiarygodna, ale poszła dobrze w środku Mistrzostw Świata Kobiet.

Koncentracja osiągnęła szczyt podczas czwartej rundy dziewięciomeczowych mistrzostw.

Porażka mistrza Rosji

Sześciokrotna dominująca mistrzyni Rosji Tamara Tansikushina zagra… kiedy polski urzędnik pojawi się na boisku i odzyska herby swojego kraju.

Mistrz, który zmierzył się ze swoją polską przeciwniczką Natalią Sadovską, początkowo wydaje się odrętwiały… ale wraca w rozpaczy.

Tamara Tansikushina ostatecznie przegra rundę.

Ale dlaczego rosyjska flaga została nagle wycofana, w pełnym rozkwicie? W kontekście walki z dopingiem, w związku z wyrokiem wydanym przez Rosję w grudniu ubiegłego roku.

„Światowa Agencja Antydopingowa” [dont la Fédération mondiale du jeu de dames a signé le code, ndlr] Rosyjscy sportowcy mają zakaz startowania w międzynarodowych zawodach w swoich narodowych barwach do grudnia 2022 roku, ponieważ Rosja nie przestrzega przepisów dotyczących kontroli antydopingowej. “

Zła Moskwa

Innymi słowy, rosyjscy sportowcy mogą rywalizować, ale bez swoich flag.

Byliśmy naprawdę zestresowani. Wyobrażam sobie, że wielu Rosjan jest zdenerwowanych, bardzo przepraszam

Polski urzędnik Jacek Pavliki wycofał rosyjską flagę

Powelli zgodził się, że w tym momencie lepiej byłoby odciąć kamery, lub gdyby zostało to zrobione przed rozpoczęciem rundy.

Ze swojej strony incydent szybko przekształcił się w incydent dyplomatyczny w wyniku międzynarodowych napięć między Moskwą a kilkoma krajami lub instytucjami.

Do czasu, gdy rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow uważa, że ​​porażka rosyjskiego mistrza była w dużej mierze spowodowana tym incydentem.

Polka wycofała własną flagę

Szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego nazwał to „wielkim błędem”.

Damian Reska, prezes Polskiej Federacji Poborowej, przepraszając Moskwę, przypomniał, że organizatorzy muszą przestrzegać międzynarodowych zasad.

To, że napięcia nieco opadły, leży wyłącznie na poziomie gry: w solidarności ze swoją rosyjską rywalką, Polka Natalia Sadovska szybko wycofała ze stołu własną flagę.

READ  Unia Europejska rozprawia się z Węgrami i Polską