Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja, Polska, Grecja… Liczba przypadków Covid-19 gwałtownie rośnie w Europie Wschodniej

Dwa lata po wybuchu epidemii koronawirusa jesienią w Europie zanieczyszczenie ponownie rośnie. Dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które zostały poddane ciężkiej czwartej fali, powrót do normalnego życia wydaje się jeszcze bardziej utopijny.

W Polsce na przykład Prawie 8000 nowych zanieczyszczeń Każdy dzień jest obliczany jako średnia. A wskaźnik zdarzeń eksploduje: 143 przypadki na 100 000 mieszkańców. Jednak dzienna liczba ofiar śmiertelnych pozostaje niska. Polacy, którzy już noszą maski halowe, muszą stosować się do nowych przepisów od 24 października, kiedy to cały teren wszedł w czerwoną strefę. Podobnie jak wiele szkół podstawowych, baseny i kluby sportowe są zamknięte. Spotkania są ograniczone do pięciu osób. Restauracje i kawiarnie mogą serwować jedzenie, wystarczy zabrać je na zewnątrz. Śluby są zabronione, a liczba klientów lub użytkowników w sklepach, kościołach czy środkach transportu jest ograniczona. Jeśli chodzi o telepracę, to zdecydowanie zachęcamy.

Działania są zaostrzane w Grecji

Sytuacja pogarsza się w Grecji, gdzie występują 302 przypadki na 100 000 obywateli. Każdego dnia znajduje się 4600 nowych zanieczyszczeń. W rezultacie rząd Griagosa Mitsotakisa nałożył dodatkowe ograniczenia. Od 6 listopada osoby, które nie zostały zaszczepione, będą musiały zgłosić się do administracji publicznej, sklepów i banków z negatywnym wynikiem testu PCR lub antygenowego – poinformowało we wtorek (2 listopada) Ministerstwo Zdrowia.

Pracownicy publiczni i prywatni, którzy nie chcą się szczepić, powinni uzasadnić negatywny wynik testu dwa razy w tygodniu. Testowanie to ich odpowiedzialność. W niektórych firmach kara za nieprzestrzeganie przepisów może zostać podwojona do 5000 euro. Na przykład, Restauracje podlegają ścisłym ograniczeniom : Wszyscy klienci w wieku powyżej 12 lat muszą okazać świadectwo szczepienia lub świadectwo powrotu do zdrowia w ciągu 30 dni i mniej niż 180 dni. W przypadku małych dzieci w wieku od 4 do 11 lat samokontrola jest obowiązkowa krócej niż 24 godziny.

READ  Tour de Poland - Poznaj 78. edycję Tour de Poland

Na Łotwie ogłoszono stan wyjątkowy

Na wschodzie, w kraju liczącym zaledwie 1,9 miliona ludzi, władze łotewskie odnotowują dziennie ponad 2200 przypadków. W poniedziałek 1 listopada ogłoszono stan wyjątkowy. Oczekuje się, że potrwa to przez trzy miesiące, gdy infekcje ponownie się pojawią. Szpitale są przepełnione ” Jesteśmy zmuszeni odmawiać innym pacjentom z diagnozami zagrażającymi życiu. Nie wszystkie połączenia mogą zostać odebrane przez zespoły ratownictwa medycznego Carlis Racenis, prezes Stowarzyszenia Młodych Lekarzy, potwierdził to na konferencji prasowej. ” Proszę też nie rób, nie odwiedzaj i nie ograniczaj swoich kontaktów – podkreślił premier Krisjans Karins.

Rządy na Bałkanach również nie kontrolują epidemii. Wszystkie światła w Bułgarii są czerwone (6,9 mln osób): 140 osób umiera każdego dnia W przypadku wirusa koronowego wykryto 4600 nowych przypadków, a wskaźnik zachorowań osiągnął 462 przypadki na 100 000 osób w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Chociaż zakład Zakaźna sytuacja awaryjna I Health Pass, zwiększający liczbę pacjentów i szpitali, które nie są w stanie pomieścić wszystkich pacjentów. Pod koniec października minister zdrowia Stoyko Katsarov ogłosił, że nie można wykluczyć jego uwięzienia. W międzyczasie pacjenci zostaną odesłani na leczenie za granicę.

Rosyjska katastrofa

W Rosji i na Ukrainie każdego dnia odnotowuje się 1100 i 700 zgonów. Co najmniej 40 000 przypadków jest zgłaszanych dziennie w Rosji i ponad 22 000 u jej ukraińskich sąsiadów. Niestety, środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa na rosyjskiej ziemi są bardzo słabe. Restauracje, szkoły, żłobki, kluby nocne, kawiarnie, restauracje i sklepy niespożywcze w Moskwie są zamknięte od 28 października do 7 listopada, ale mieszkańcy mogą odwiedzać ogrody zoologiczne.

Władimir Putin odmówił objęcia zasięgiem całego kraju i chce wybrać czas wolny od pracy od 30 października do 7 listopada na całym terytorium kraju. Akcję, którą podjął już trzy razy w ciągu półtora roku. Jasne, rząd odsyła pracowników do domu, ale nie zmusza ich do pozostania w domu. Ten proces ” Przenieś odpowiedzialność na firmy », ocenia politolog Tatianę Stanową.

READ  Grotno, ostatni przystanek białoruskich imigrantów przed Polską

Z wyjątkiem Grecji, wspólnym mianownikiem dla tych krajów jest niski wskaźnik szczepień, wyjaśnił epidemiolog Antoine Flahold, dyrektor Global Health. Zachodnia Francja. „Tradycja zdrowia publicznego jest jedną z chwalebnych reżimów komunistycznych. Odrzucenie tej epoki a Nieufność do zdrowia organizacyjnego Dodaje. Statystyki mówią same za siebie: w pełni zaszczepionych jest 17,3% Ukraińców i 33% Rosjan. Tylko 20% Bułgarów otrzymuje dwie dawki.

Elastyczny wzrost na zachodzie

Na Zachodzie sytuacja zdrowotna jest spokojna, Zwłaszcza w HiszpaniiAlbo w Szwajcarii. Tego samego nie można powiedzieć w Wielkiej Brytanii, w której każdego dnia pojawia się 39 000 nowych przypadków. Ten kraj odpowiedział Antoine’owi Flahaultowi.” Bez czasu , Zwłaszcza w odniesieniu do Francji. Kiedy wprowadzono Paris Health Pass, Wielka Brytania ” Usunięto wszystkie ograniczenia od 19 lipca. Boris Johnson założył się, że szczepionka wystarczyła .

Francja i Niemcy nie uciekły. Według francuskich danych dotyczących zdrowia publicznego w czwartek, 4 listopada, we Francji hospitalizowano 6764 pacjentów z Covid-19, o 84 więcej niż dzień wcześniej. 1096 było na oddziale intensywnej terapii (+5), a 39 zmarło w środę 3 listopada. W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano ponad 10 000 nowych przypadków, ale tę liczbę należy traktować ostrożnie ze względu na potencjalną komplikację w raportowaniu wyników związanych ze świętem 1 listopada.

To odrodzenie obserwuje się również w Niemczech, gdzie każdego dnia dochodzi do 20 000 nowych przypadków. Minister zdrowia Jens Spann również przywołuje epidemię ”. Masywny U tych, którzy nie zostali zaszczepieni, wzywając do podjęcia środków zaostrzających.

Czytaj więcej: Inna delta, szczepionki, kontrole… gdzie jest Azja?