Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Robot sterowany przez sztuczną inteligencję zostaje pierwszym na świecie dyrektorem generalnym

Robot sterowany przez sztuczną inteligencję zostaje pierwszym na świecie dyrektorem generalnym

Technologia – Robot w roli szefa, skusisz się? Tak czy inaczej, taki zakład podjęła we wrześniu 2022 roku polska firma specjalizująca się w sprzedaży luksusowego rumu i NFT (token niewymienny, Produkt uboczny świata kryptowalut), Dictador. Zatrudniłem Mikę, sztucznie inteligentnego robota, Jak widać na filmie na górze tego artykułu.

Opracowany przez Robotyka Hansona. To oni zaprojektowali Sophię, humanoidalnego robota, który wywołał sensację w 2018 roku. Wzorowany na aktorce Audrey Hepburn, wykorzystuje rozpoznawanie twarzy i głosu oraz potrafi prowadzić racjonalną rozmowę. Film był tak realistyczny, a jego mimika i emocje niemal ludzkie, że zadziwił świat, zwłaszcza aktora Willa Smitha.

Najnowszy dodatek do Hanson Robotics, Mika jest nieco ulepszoną wersją swojej starszej siostry. Znalazła więc pracę i nie brakuje jej ambicji. Mika faktycznie stwierdził Wywiad z Daily Mail Bądź lepszy w swojej pracy niż Elon Musk, dyrektor generalny X (dawniej Twitter) czy Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka. Powód jest prosty: nie jest typem osoby, która bierze wolne i choruje.

READ  Emmanuel Macron i Olaf Scholz chcą zrestartować francusko-niemiecką lokomotywę

Jako pracownik, który nigdy nie prosi o podwyżkę ani nie bierze urlopu, zmieniłbym zasady gry, jeśli chodzi o świadczenia. Pomagam na wielu frontach, takich jak komunikacja, planowanie strategiczne, a nawet projektowanie opakowań – wyjaśnił chłodno człowiek.

Ale na razie Mika jest tylko współprzewodniczącym. Dictador wyjaśnił, że zatrudnia człowieka, dyrektora generalnego, który jest odpowiedzialny za podejmowanie wszystkich najważniejszych decyzji, takich jak zwolnienie czy zatrudnienie pracownika. Ot, scenariusz jestem robotem Unika się ich w ramach czegoś, co wydaje się genialnym chwytem marketingowym.

Zobacz także na HuffPost: