Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rezygnacja, nowy trend wirusowy na TikTok

Coraz więcej użytkowników zamyka swoje drzwi biznesowe bezpośrednio w sieci społecznościowej, nie martwiąc się o możliwe konsekwencje.

po, poPojawienie się rekrutacji w TIK TokInternauci filmują się teraz, gdy rezygnują. W USA ruch nabiera tempa, zwłaszcza odkąd w październiku 2020 r. opublikowano wideo Shany Blackwell.

Ten pracownik jest w sieci supermarketów Walmart, w Teksasie, został sfotografowany podczas ogłaszania swojej rezygnacji. Po półtora roku pracy, w której była nękana, 19-latka przejęła sklepowe głośniki, rzucając obelgi na swojego menedżera. Na TikTok film obejrzano ponad 35 milionów razy i szeroko udostępniono w mediach społecznościowych. Od tego czasu wielu TikTokerów poszło w ich ślady z hashtagiem „#zrezygnuj z pracyWszystkie filmy z tą wzmianką zebrały ponad 124 miliony wyświetleń.

Shanna Blackwell napisała na swoim koncie TikTok zrzut ekranu

Zjawisko to zaczęło pojawiać się we Francji, ale z pewnymi różnicami. Francuscy użytkownicy niekoniecznie robią sobie zdjęcia, gdy rezygnują, ale po tym, aby podzielić się swoim doświadczeniem i dać radę. hashtag”# WyrzeczenieMa ponad 7,6 miliona wyświetleń. Mary*, za którą podążało blisko 26 000 subskrybentów TikTok, w marcu 2021 r. opuściła stanowisko Dyrektora ds. Komunikacji. Powodem jest zła atmosfera w jej firmie i brak perspektyw na rozwój kariery. Kilka dni później Mary udostępniła film, aby udzielić wyjaśnień. “Głównym celem nie było udzielanie porad, ale wyrażenie osobistych odczuć, ponieważ było to bliskie mojemu sercu. W rzeczywistości publikuję na platformie doświadczenia, którymi chcę się podzielić, zarówno dobre, jak i złe.“Powiedziała.

Zobacz też – Ten film z „Najgorszym mieszkaniem w Nowym Jorku” jest rozpowszechniany na Tik Tok

Publikowanie notatek na arenie publicznej

«Te referencje mogą być przydatne dla osób niezdecydowanych. Niektórzy użytkownicy ośmielają się mówić innym, aby nie wahali się zrezygnować, gdy coś nie idzie dobrze», identyfikuje Isabel Varga, profesjonalną konsultantkę ds. zarządzania. Według niej, gdy filmy dotyczą porad lub zeznań, mają swoje miejsce w TikTok. Niebezpieczne staje się to, że pracownicy wyrażają swój gniew za pomocą filmów wideo. “Nigdy nie powinieneś wygłaszać złośliwej mowy przeciwko swojej starej firmie. Problem polega na tym, że te słowa są rozpowszechniane na arenie publicznej. We Francji zniesławienie może zostać skazany i postawiony w stan oskarżenia”, wspomniany. Udostępnianie tego typu wideo może być również szkodliwe dla przyszłych aplikacji. W rzeczywistości pracodawcy mają możliwość zapoznania się z tymi publikacjami, rezygnując z zatrudniania kogokolwiek.

READ  Joe Biden przenosi nowe rozmieszczenie w Kabulu do 5000 żołnierzy

Isabel Varga oferuje kilka rad dla pracowników, którzy chcą rzucić palenie:Po pierwsze, musimy być ostrożni, nie poddawać się, dopóki nie mamy nic, chyba że wymaga tego stan psychiczny. Następnie możesz uzyskać wsparcie, aby zbudować swój przyszły projekt zawodowy. I wreszcie i przede wszystkim nie krytykuj bezpośrednio swojej starej firmy, aby nie zaszkodzić.»

* Imię zostało zmienione.


Zobacz też – USA: Uczeń staje się wirusowy na TikTok po otrzymaniu wcześniejszej szczepionki przeciw Covid-19