Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Część północno-wschodnich stanów USA jest w pogotowiu przed nadchodzącą burzą tropikalną Henry

Część północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych została postawiona w stan gotowości na zbliżającą się burzę tropikalną Henry, która może stać się pierwszym od trzydziestu lat huraganem, który uderzył w wybrzeże Nowej Anglii. Na południu zagrożony jest także Nowy Jork.

Henry’emu towarzyszy ryzyko powodzi i silnych wiatrów, które mogą spowodować poważne uszkodzenia fizyczne, zwłaszcza dachów i dróg, a także spowodować przerwy w dostawie prądu i telekomunikacji na dotkniętym obszarze, poinformowały amerykańskie służby meteorologiczne w piątek 20 sierpnia.

Henry musi dziś zamienić się w huragan [vendredi] lub w sobotę i być tak silny jak huragan lub blisko niego, gdy w niedzielę wyląduje na Long Island lub południowej Nowej Anglii., Narodowe Centrum Monitorowania Huragan (NHC) poinformowało w piątkowym biuletynie o godzinie 17:00. Ale służby pogodowe ostrzegły w sobotę przed potencjalnymi skutkami.

Przeczytaj także Klimat: Naukowcy „spodziewają się silniejszych huraganów, więcej ulewnych deszczy”

„Ostatni huragan, który wylądował w Nowej Anglii, sięga czasów Boba w 1991 roku”, rzecznik amerykańskiej Agencji Badań nad Oceanami i Atmosferą. Zabił co najmniej siedemnaście na całym Wschodnim Wybrzeżu.

Niebezpieczeństwo przerw w dostawie prądu w Massachusetts

W obliczu tego zagrożenia wielu konserwatystów wezwało mieszkańców do zachowania czujności. zapytał gubernator Charlie Baker z Massachusetts, stanu, w którym znajduje się Boston „Każdy powinien unikać niepotrzebnych podróży”.Zwłaszcza na obszarach przybrzeżnych.

W tym stanie, w którym wszystkie plaże i parki będą zamknięte od soboty do poniedziałku, według służb gubernatora burza może znokautować od 100 000 do 300 000 mieszkańców.

National Weather Service poinformowała w piątek na Twitterze, że ostrzeżenie przed huraganem dotyczy również części Long Island, Nowego Jorku, Connecticut i Rhode Island, ostrzegając przed ryzykiem, jakie może się to stać. Niebezpieczne fale i prądy.

Część wybrzeża w Nowym Jorku jest w stanie gotowości na tę tropikalną burzę. „Po raz pierwszy od prawie dziesięciu lat w niektórych częściach naszego regionu wydano ostrzeżenie przed huraganem”., zapewniły służby meteorologiczne Nowego Jorku, wyjaśniając, że ostatnim razem był to huragan Irene, pod koniec sierpnia 2011 r. Rok później huragan Sandy pozostawił jeszcze bardziej bolesne wspomnienie w amerykańskiej stolicy kulturalnej i gospodarczej, zabijając 44 osoby.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Rockaway KO

Świat z AFP

READ  Student z Bamiyan w środkowym Afganistanie