Reprezentacja Francji U-18: cztery wykluczenia i odwołanie meczu, spektakularna porażka Platez z Polską

Ale co się stało? Już w tę niedzielę w finale Mistrzostwa Lafarge w Limoges przeciwko Polsce, francuscy zawodnicy Bernarda Diomede do lat 18 całkowicie stracili kontrolę. W ciągu 20 minut czterech Francuzów zostało wyrzuconych z boiska: Elias Hasni, strzelec drugiego gola Francuza, otrzymał czerwoną kartkę w 55. minucie gry, a za nimi uplasowali się Januel Pelosian (60) i Yoni Gomes (72).

Wreszcie Darnell Eric Bailly (75.), który słabo wbił piłkę, a następnie uderzył głową, otrzymał ostatnią czerwoną kartkę w tej fatalnej serii. Sędzia był wówczas zmuszony odgwizdać ostatni gwizdek, gdyż przepisy nie pozwalają na grę w drużynie liczącej mniej niż 8 zawodników.

Na Estadio Poblanc mecz rozpoczął się szaleńczo od czterech bramek w pierwszej połowie, w tym trzech w sześć minut. Jeszcze przed przerwaniem meczu młody Francuz, trenowany przez mistrza świata z 1998 roku Bernarda Diomede, prowadził do Polaków 3:2.

READ  „Tej tragedii można było zapobiec”: szef działu uszkodzeń mózgu żąda zakazu boksu po tym, jak nastolatek umiera w szpitalu po walce