Rehabilitacja Słowenii, Niemiec i Włoch

Korzystając ze wzmocnienia Luki Doncica, Słowenia zakwalifikowała się do nadchodzących Igrzysk jako Niemcy i Włochy, co wyeliminowało wicemistrzów Igrzysk Olimpijskich 2016, Serbię.

Luka Doncic osiągnął swój cel! Lider Dallas Mavericks z powodzeniem zakwalifikował Słowenię do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich. Po dwóch wyraźnych zwycięstwach z Angolą, a następnie z Polską, Słowenia zakwalifikowała się w sobotę do finału eliminacji olimpijskich w Kownie i zdominowała Wenezuelę. Aby jednak skasować bilet do Tokio, Słoweńcy musieli przejąć kontrolę nad Litwą na jej terytorium. W meczu na wiszące w pierwszych dwóch kwartach Słowenia polegała na znakomitym Luce Doncicu (31 punktów, 11 zbiórek, 13 asyst), aby zrobić różnicę pod koniec trzeciej kwarty, by następnie dominować z 11 punktami (85-96). ). Po raz pierwszy naród bałkański kwalifikuje się do igrzysk olimpijskich, dołączając do Argentyny, Japonii i Hiszpanii w grupie C.

Niemcy też są na czas

Po stronie Splitu, Chorwacji, Brazylia nie uzyskała statusu kandydata w finale z Niemcami. Dzień po pozornym zwycięstwie nad Meksykiem w półfinale, koledzy Andersona Varigao (14 punktów) nie byli w stanie wykorzystać krótkiej przewagi, jaką mieli pod koniec pierwszej kwarty. Niemcy wykorzystali okazję bardzo wcześnie w drugiej kwarcie i nie drżeli aż do początku trzeciej. Z tlącym się Moritzem Wagnerem (28 punktów, 6 zbiórek) Mannschaft wygrał jedenaście biegów (76-64) i po raz pierwszy od 2008 roku weźmie udział w igrzyskach olimpijskich. z innym zespołem TQO, którym są Włochy

Włochy prysznic Serbia

Na parkiecie w Belgradzie Serbia miała nadzieję na odzyskanie Igrzysk Olimpijskich, pięć lat po ich ostatecznej przegranej ze Stanami Zjednoczonymi. Ale sen zamienił się w koszmar w finale przeciwko Włochom. Pomimo występu Danilo Angusica z JL Borga (27 punktów), Serbowie nie byli w stanie pokonać Squadra Azzura. Rzeczywiście, poza kilkoma momentami na początku drugiej kwarty, to Włosi prowadzili w tym spotkaniu, prowadzeni przez Niccola Magniona (24 punkty), Achille Polonara (22 punkty, 12 zbiórek) i Simone Fontechio. (21 punktów, 8 zbiórek). Z 12-punktową przewagą w pierwszej połowie, podopieczni Meo Sacchettiego nie ograniczyli się do budowania 24-punktowej przewagi. Wkładając całą swoją siłę w bitwę, Serbowie ostatecznie przegrali o siedem punktów (95-102). Po raz pierwszy od 2004 roku Włochy wezmą udział w olimpijskim turnieju koszykówki, w grupie obejmującej Australię, Nigerię, a tym samym Niemcy.

READ  Tenis Kyliana Mbappe? Arthur Fils: „Za 5 lat bardzo chciałbym wygrać turniej Wielkiego Szlema”