Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Realme Buds Air 2: Uczciwa para prawdziwych bezprzewodowych słuchawek do smartfonów z Androidem

Recenzja Realme Buds Air 2: Uczciwa para prawdziwych bezprzewodowych słuchawek do smartfonów z Androidem

Eksport: zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z pełnym programem testowym Realme Buds Air 2 Neo Aby właściwie zbliżyć się do Buds Air 2 „za krótki”. Ponieważ oba modele są stosunkowo blisko siebie, ten krótki test skupia się głównie na różnicach, które należy poznać.

Po lewej stronie Realme Buds Air 2 Neo, po prawej Realme Buds Air 2

Na pierwszy rzut oka Realme Buds Air 2 różni się od Buds Air 2 designem „gałęzi”. Ta główna różnica nie ma wpływu na ogólną jakość wykonania i to absolutnie prawda, ani na dostarczone akcesoria. Obsługa etui jedną ręką jest zawsze ryzykownym ćwiczeniem, zwłaszcza że słuchawki są silniej namagnesowane w etui, gdy są przechowywane w środku.

Etui nadal bez problemu mieści się w kieszeni spodni.

Etui nadal bez problemu mieści się w kieszeni spodni.

Z drugiej strony wrażenia z noszenia są wyraźnie nieco inne od ich „nowych” kuzynów, przy okazji na lepsze: słuchawki są bardziej dyskretne w jamie ucha (co nie jest tak naprawdę zaskakujące, ponieważ część stykowa jest bardziej kompaktowa ), a zatem mniej podatne na drobne problemy z zauważalnym wsparciem, które bardzo zauważyliśmy. Choć nie do końca zapomniane, Buds Air 2 zapewniają przyjemne uczucie komfortu, nawet podczas stosunkowo długich sesji użytkowania.

Nie oczekuje się większych zmian w zakresie doświadczenia użytkownika i jest to generalnie prawdziwe, szczególnie w przypadku urządzeń z systemem Android: z wyjątkiem noszenia czujnika w każdej słuchawce, co pozwala na korzystanie z automatycznego wstrzymywania/wznawiania (można je wyłączyć w towarzysząca aplikacja mobilna ) i aktywna redukcja szumów podczas noszenia słuchawek (nie wyłączone), Realme Buds Air 2 są podobne do ich wersji „Neo”. Z drugiej strony autonomia każdego ładowania słuchawek nie przekracza 4 godzin 20 minut / 5 godzin w zależności od tego, czy RBA jest aktywne, czy nie. Jednak w futerale znajdują się cztery dodatkowe opakowania.

Kolejna ważna kwestia: zestaw głośnomówiący zapewnia odbiór i jakość rozmów, co umożliwia prowadzenie rozmów w niesprzyjających warunkach hałasu (na umiarkowanie hałaśliwej ulicy) bez konieczności powtarzania słów. Rozmówca to rozumie.

Jeśli chodzi o wrażenia słuchowe, Realme Buds Air 2 i Air 2 Neo generalnie mają tę samą zasadę, ale różnią się tutaj również w niektórych punktach, które przechylają szalę na korzyść tych pierwszych. Buds Air 2 faktycznie działa trochę lepiej, a zatem jest w stanie działać dobrze: regeneracja jest bardziej zrównoważona, czytelna, trochę bardziej przewiewna i przede wszystkim mniej stresująca. Jednak sygnatura akustyczna tych prawdziwych słuchawek bezprzewodowych jest ubarwiona żywym, ostrym wyglądem i wyraźną obecnością dźwięku, co po raz kolejny wymaga od Ciebie rozsądku w zakresie głośności odsłuchu pod bólem nagłego zmęczenia słuchu.

  • Pomiar odpowiedzi częstotliwościowej (tryb zrównoważony w kolorze czarnym, wzmocnienie basów w kolorze pomarańczowym i jasnoniebieskim) | © Cyfrowy

4 zdjęcia

Pomiar odpowiedzi częstotliwościowej (tryb zrównoważony w kolorze czarnym, wzmocnienie basów w kolorze pomarańczowym, jasnoniebieskim), pomiar współczynnika zniekształceń harmonicznych, pomiar fali prostokątnej przy 50 i 500 Hz oraz pomiar odpowiedzi impulsowej (tryb niskiej latencji w kolorze fioletowym)

Dokładność odtwarzania dźwięku jest prawidłowa, bas jest zawsze trochę słaby, a druga część widma jest zdezorientowana, gdy jest dużo informacji do odtworzenia (wiele instrumentów i utworów bogatych w harmoniczne). Nieco bardziej szczegółowa i szczegółowa odpowiedź przy wyższych częstotliwościach pozwoliłaby również na mniejszą kompresję przestrzeni dźwiękowej.

Podobnie jak Buds Air 2 Neo, słuchawki Buds Air 2 oferują wyjątkowo niską pasywną izolację. Tak więc aktywacja aktywnej redukcji szumów jest niezbędna, jeśli chcesz odizolować się od niektórych źródeł hałasu, jak to tylko możliwe, co jest również nieco bardziej przekonujące w tym modelu. Sugerowane tłumienie w zasadzie nie ma większego znaczenia i pozostaje bardzo lekkie, zwłaszcza przy kasowaniu dźwięków. Są jednak mniej lotne niż te oferowane przez Buds Air 2 Neo (nie ma konkretnego problemu z obsługą, poza większą wrażliwością na oddychanie wiatrem).

punkty fortecy

  • Jednorodna reprodukcja dźwięku, pierwsza część zbalansowanego widma.

  • Zestaw głośnomówiący bardzo dobrej jakości.

  • Wygodne noszenie.

Słabe punkty

  • Sygnatura akustyczna, która zyskałaby na tym, by była bardziej miękka i mniej nieśmiała na ekstremalnych wysokościach.

  • Zwiększona wierność dźwięku.

  • Zbyt niska izolacja pasywna / Aktywna redukcja szumów zbyt nieskuteczna na wokalach.

  • Nie ma regulacji głośności.

  • W aplikacji iOS nie ma obsługi słuchawek (stąd bardzo ograniczona funkcjonalność).

Jak działa ocenianie?

Nie będąc naprawdę dobrą niespodzianką, Realme Buds Air 2 oferują nieco bardziej zaawansowane i kontrolowane wrażenia niż ich bracia. Baraem 2 Air Nowość, co czyni go modelem do rozważenia, jeśli chcesz zainwestować jak najmniej w parę prawdziwych słuchawek bezprzewodowych. Jednak inne, nieco droższe referencje mogą stanowić ciekawszą inwestycję ze względu na solidniejszy stosunek jakości do ceny i to dla wszystkich użytkowników, nie tylko tych, którzy korzystają z Androida.

Notatki podrzędne

  • Produkcja i akcesoria

  • Komfort i wsparcie

  • komfort

  • utrzymanie

  • Doświadczenie użytkownika

  • niezależność

  • Mój głos

  • Aktywna redukcja szumów

  • IP .Certyfikat

  • czas odpowiedzi

  • wolne ręce

READ  Jeśli grasz na PC, musisz znać tę legendarną mysz: G502 Hero za pół ceny przez kilka godzin na popularnej francuskiej stronie