Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Google Pixel Buds A-Series: Tak jak ich starsi bracia, ale taniej

Słuchawki Pixel Buds A-Series są kompatybilne z markowymi produktami amerykańskiej firmy „A”, czyli urządzeniami oferowanymi w niższej cenie niż reszta asortymentu. Te nowe słuchawki zostały wprowadzone na rynek w cenie 99,99 euro, czyli dwa razy więcej niż w przypadku pierwszych słuchawek pąki pikseli (199,99 euro).

Ta sytuacja cenowa jest zaskakująca, ponieważ obie wersje są, przynajmniej a priori, blisko siebie. Znajdujemy tę samą konstrukcję w kształcie kulek, tę samą konstrukcję akustyczną, z 12-milimetrowymi głośnikami niskotonowymi, ale także większość cech starszych głośników. pąki pikseli, takich jak dźwięk adaptacyjny, opcja wzmocnienia basów lub integracja z Asystentem Google.

Testy przeprowadzono przy użyciu oprogramowania układowego Pixel Buds A-Series w wersji 3.150.0.

Doświadczenie użytkownika

W użyciu Pixel Buds A-Series to idealna prostota. Każdy zestaw słuchawkowy jest otoczony bardzo czułym ekranem dotykowym do nawigacji po utworach, obsługi połączeń i muzyki. Nie można się zgubić, ponieważ elementy sterujące nie mogą być zmieniane i są identyczne w zależności od zestawu słuchawkowego. Jednak sterowanie głośnością nie jest już możliwe za pomocą tych poleceń; Google dokonał więcej niż wątpliwego wyboru, zmuszając użytkownika do przejścia przez swojego asystenta głosowego w celu zarządzania głośnością.

Słuchawki komunikują się w Bluetooth 5.0 (kodeki SBC i AAC) i nie posiadają funkcji multipoint.  Może być stosowany indywidualnie.

Słuchawki komunikują się w Bluetooth 5.0 (kodeki SBC i AAC) i nie posiadają funkcji multipoint. Może być stosowany indywidualnie.

Szybkie parowanie jest dostępne w systemie Android 6.0 lub nowszym. Na tych urządzeniach pierwszemu parowaniu towarzyszy przemyślany samouczek demonstrujący możliwości oferowane przez słuchawki.

Aplikację towarzyszącą o nazwie „Pixel Buds” można pobrać ze Sklepu Play i zainstalować lokalnie na smartfonach Pixel. Dobrze zaprojektowany, pozwala skonfigurować słuchawki i zarządzać różnymi dostępnymi funkcjami. Tutaj znowu jest bardzo niewiele zmian w porównaniu do starych. pąki pikseli. Oczywiście znajdujemy Asystenta Google i Tłumacza Google, które nie są zaimplementowane natywnie (pod warunkiem, że korzystasz ze smartfona z Androidem) oraz dość wyczuwalną funkcję „Adaptive Voice”, która automatycznie dostosowuje głośność do poziomu hałasu otoczenia. Dostępna jest również opcja wzmocnienia basów. Jedyną brakującą funkcją jest funkcja „Wake Up Alert”, która obniża głośność, gdy dziecko płacze lub zostanie wykryta syrena samochodowa. Oczywiście wszystkie te funkcje są dostępne wyłącznie na urządzeniach z Androidem.

Po wyjęciu z pudełka słuchawki z serii Pixel Buds A zapewniają oszałamiającą ofertę muzyczną, z wysoce zmierzonym basem i potężną sygnaturą basów wielu słuchawek tego typu.

Pomiar odpowiedzi częstotliwościowej (normalny do 94 dB SPL przy 1 kHz).  Bez podbicia basów (czarny), z (zielony).

Pomiar odpowiedzi częstotliwościowej (normalny do 94 dB SPL przy 1 kHz). Bez podbicia basów (czarny), z (zielony).

Właściwie pierwsza część spektrum zaskakuje neutralnością i dokładnością. Bas jest subtelny i wystarczająco wzmocniony, aby dać dźwiękowi dobrą podstawę. Wiedzą też, jak być na tyle mądrym, by nie połykać reszty częstotliwości. To dobre zachowanie można zaobserwować na obfitych utworach basowych, gdzie można łatwo odróżnić każde uderzenie bębna basowego lub każdy akord uderzony w bas. Taki wyświetlacz może zmylić więcej niż jeden, zwłaszcza te używane do dobrego basu, który się rozmazuje. Może się okazać, że pałki i niektóre pady kompozytowe czasami nie mają rezonansu i głębi.

Reakcja membrany pomiarowej (bez wzmocnienia basów): fale prostokątne przy 50 Hz.

Reakcja membrany pomiarowej (bez wzmocnienia basów): fale prostokątne przy 50 Hz.

Miłośnicy subwooferów docenią możliwość aktywacji opcji wzmocnienia basów za pośrednictwem aplikacji. To znacznie zwiększa niższe częstotliwości, z zauważalnym szczytem przy 40 Hz. To wzmocnienie dodaje okrągłości do dźwięku, ale nie bez rówieśników: wtedy bas staje się bardzo wysoki i drży na niektórych niskich średnicach. W niektórych utworach zyskanie obecności jest namacalne, ale w przypadku większości utworów skupienie się w ten sposób jest zbyt ważne, by je znieść. Lepiej byłoby użyć korektora parametrycznego, aby lepiej dostroić reprodukcję dźwięku.

Gdy opcja Bass Boost jest wyłączona, średni zakres brzmi wyjątkowo dobrze, a dzwony są szanowane. Dźwięki są zrozumiałe, ale zasługują na nieco lepsze podkreślenie. Dzięki wzmocnionemu basowi średnie zachowują dokładność, ale są rzucane w tło, a tym samym mają trudności z wyciągnięciem głowy z wody.

Reakcja membrany pomiarowej (bez wzmocnienia basów): fale prostokątne przy 500 Hz.

Reakcja membrany pomiarowej (bez wzmocnienia basów): fale prostokątne przy 500 Hz.

Jak dowodzi pomiar pasma przenoszenia, Pixel Buds A-Series podkreśla średnie i wyższe wzniesienia w szczególnie bezpośredni sposób. Ta dodatkowa waga skupia się na częstotliwościach odpowiadających szczytowej czułości ludzkiego ucha (około 4 kHz). W rzeczywistości niektórzy ludzie, w zależności od ich osobistej wrażliwości, mogą być zaniepokojeni bardzo silnym poczuciem obecności, które to wywołuje. Niektóre instrumenty, takie jak werble lub akordy, które gra się na gitarze akustycznej, mają bardzo błyszczącą i błyszczącą stronę. Również uderzenia wysokich kapeluszy bardzo łaskoczą uszy. Mogą również pojawić się pewne oznaki świszczącego oddechu (zauważalne na dźwiękach „s” i „ch”). Włączenie wzmocnienia basów podnosi nieco wyższą średnicę / górę, zwiększając problemy z rozdzielczością w tym obszarze.

Pomiar zniekształceń harmonicznych (mierzony do 94 dB SPL przy 1 kHz).  Bez wzmocnienia basów (czerwony), z (zielony).

Pomiar zniekształceń harmonicznych (mierzony do 94 dB SPL przy 1 kHz). Bez wzmocnienia basów (czerwony), z (zielony).

Zniekształcenia harmoniczne są mądre w całym spektrum. Seria Pixel Buds A również korzysta z dobrej reprodukcji stereoskopowej. Łatwo jest umieścić różne instrumenty na scenie dźwiękowej, ale konstrukcja półuszna, silne wyczucie obecności i ekstremalne usunięcie wysokich tonów sprawiają, że scena dźwiękowa jest bardzo wąska.

Punkty fortu

  • Wgląd mądry, mistrzowski i średni.

  • Szacunek dla znaczków.

  • Prosty i dyskretny design, nienaganna jakość wykonania.

  • Dobre samopoczucie.

Słabe punkty

  • Brak celności w środkowych wysokich / wysokich tonach.

  • Funkcja „wzmacniania basów” nie jest dostatecznie opanowana.

  • Nie ma regulacji głośności ze słuchawek.

  • Ustawienia zaawansowane zarezerwowane dla urządzeń z systemem Android.

wniosek

Testowaliśmy to, bardzo nam się podobało

Google po raz kolejny oferuje atrakcyjne słuchawki, które zachwycą kupujących. Pixel Buds A-Series niemal identycznie przejmuje charakterystykę „ultra-krótkich” Pixel Buds, tak bardzo, że nie można polecić tych ostatnich, o ile kosztują dwa razy więcej. Ale nawet z niezaprzeczalnym komfortem i zaletami audio, słuchawki Pixel Buds A-Series można polecić tylko określonej grupie odbiorców. Użytkownicy iOS nie mają motywacji, aby go zdobyć, podczas gdy konkurencja na Androida jest zacięta. Zalecamy stawianie ich w konkurencji z Jabra Elite 65t, mniej skryty, ale bardziej zróżnicowany i łatwo dostępny, lub z Huawei Freebuds 4i.

Uwagi podrzędne

  • Produkcja i akcesoria

  • Komfort i wsparcie

  • Doświadczenie użytkownika

  • niezależność

  • wolne ręce

  • czas odpowiedzi

  • Mój głos

READ  Edycja kolekcjonerska Dragonflight jest już dostępna w przedsprzedaży – World of Warcraft