Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Cherry MX 10.0N RGB: Niskoprofilowa klawiatura mechaniczna do automatyzacji biura i gier

Środowisko pracy

MX 10.0N RGB to pełnowymiarowa klawiatura z klawiaturą numeryczną. Jego ultracienka metalowa rama nadaje mu nieco wyrafinowany wygląd, zapewniając jednocześnie optymalną sztywność. Nadal jest bardzo dyskretna, z całkowicie czarną sukienką i frędzlami na klucze. Jest więc bardziej kompaktowy niż wiele klawiatur tego typu: mierzy w sumie 42,5 x 12,7 x 2,2 cm i nie zajmuje dużo miejsca na biurku.

MX 10.0N RGB nie zajmuje dużo miejsca.

MX 10.0N RGB nie zajmuje dużo miejsca.

Zauważalną cienkość uzyskuje się dzięki obecności niskoprofilowych przełączników mechanicznych, które są cieńsze od tradycyjnych przełączników. Nie pozostaje to bez konsekwencji dla wygody użytkowania, ponieważ przy takiej pomysłowości nie jest konieczne korzystanie z podpórki pod nadgarstki. Stopka klawiatury o pełnej szerokości jest również umieszczona z tyłu, aby w razie potrzeby ją podnieść. Wyposażona w dwa zawiasy, ta nóżka ma nieco oryginalny wygląd, ale ma jedną wadę: chowa się automatycznie i dlatego musi pozostać na swoim miejscu, gdy chcesz przesunąć klawiaturę na biurku. W ten sposób został kilkakrotnie złożony podczas przenoszenia, co nie jest bardzo niebezpieczne, ale na dłuższą metę może stać się irytujące.

Klawiatura Cherry jest bardzo smukła.

Klawiatura Cherry jest bardzo smukła.

Klawisze są gładkie, ale zauważyliśmy, że nie były dobrze trzymane i stały się niespójne w użyciu. Typowy wynik z innymi klawiaturami niższego poziomu, ale nie wpływa na jakość pisania. Ten kontrast jest trochę brzydki.

Klawisze są łatwo wyrównane.

Klawisze są łatwo wyrównane.

Funkcje (F) oferują sporo skrótów: multimedia, regulowana jasność podświetlenia na 5 poziomach (F5 i F6), wybór profili RGB (F3) i prędkość przewijania efektów (w F7 i F8). Klawiatura ma pełne podświetlenie RGB i jest w pełni konfigurowalna. Zaletą tych niestandardowych skrótów RGB jest to, że można je modyfikować w drodze bez przechodzenia przez oprogramowanie. Idąc dalej, możliwe jest użycie narzędzia Cherry do dostosowywania skrótów klawiszowych, kolorów podświetlenia i efektów klawisz po klawiszu.

Oprogramowanie Cherry Utility.
Podświetlenie jest w pełni konfigurowalne.

Wreszcie kabel USB-C do USB-A klawiatury mierzy 1,6 metra i można go odłączyć, na przykład na wypadek konieczności wymiany. Jednak końcówka USB-C jest odcięta o milimetr do podłączenia, co uniemożliwia stosowanie kabli innych marek. Poza tym kabel ten nie jest paracordem, w przeciwieństwie do innych klawiatur z wyższej półki, a jego klasyczna guma powinna szybciej się zużywać.

Odłączany kabel USB-C / USB-A.

Odłączany kabel USB-C / USB-A.

Ocena redaktora: 4 z 5

uderzyć

W przypadku MX 10.0N RGB Cherry wybrała nie klasyczne przełączniki MX Red, ale bardziej czułe i szybsze przełączniki MX Speed. Dzięki temu możliwe jest pisanie z prędkością błyskawicy, ale ta wrażliwość może spowodować wiele literówek, zwłaszcza na początku. Skok aktywacji jest liniowy i wynosi zaledwie 1 mm (jeden z najkrótszych dostępnych skoków), ale może osiągnąć nawet 3,2 mm, a siła aktywacji wynosi 45 cN, podobnie jak klasyczne MX Reds. Są również gwarantowane na 100 milionów kliknięć, zapewniając doskonałą długowieczność. Jednak ożywienie wydawało się nieco słabe w użyciu. Tak więc niskoprofilowe przełączniki MX Speed ​​są skuteczne, ale czułość aktywacji i miękki odrzut niekoniecznie przypadną do gustu każdemu.

Les interrupteurs Cherry MX Niskoprofilowa prędkość

Les interrupteurs Cherry MX Niskoprofilowa prędkość

Wymagane są klawisze mechaniczne, klawiatura może być używana do gry, zwłaszcza, że ​​Cherry integruje Rozszerzenie klucza N ianty cienie Aby móc naciskać tyle klawiszy, ile chcesz, bez problemu niechcianej aktywacji. W każdym razie klawiatura jest wyciszona w stosunku do modelu mechanicznego, a obudowa nie wykazuje żadnego rezonansu, chyba że masz naprawdę ciężką rękę do pisania.

Aktywacja przełącznika jest bardzo wrażliwa.

Aktywacja przełącznika jest bardzo wrażliwa.

READ  Dobry plan: potężny MacBook Air M1 spada do 999 euro (szybko)