Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raper Jay Polly zmarł w wieku 33 lat w areszcie

Więziony od kwietnia po aresztowaniu podczas zakazanej imprezy, na której znaleziono narkotyki, muzyk zmarł w bliżej nieokreślonych okolicznościach.

Rwandyjski raper Jay Polly, który przebywa w areszcie od kwietnia po tym, jak został aresztowany podczas zakazanej imprezy, na której znaleziono narkotyki, zmarł w bliżej nieokreślonych okolicznościach, o czym dowiedzieliśmy się w czwartek ze szpitala, do którego został zabrany na noc.

Pascal Nkobito, dyrektor Mohima Hospital w stolicy, Kigali, powiedział AFP, że Gay Poli, którego prawdziwe nazwisko brzmi Joshua Toishimi, przybył do szpitala około 3 nad ranem w czwartek. “Był w stanie krytycznym i nieprzytomny. Lekarze próbowali go ocucić, ale niestety wkrótce zmarł. Około 3:30 został ogłoszony martwym‘, wyjaśnił. Przed dodaniem:Nie chcę spekulować o przyczynie śmierci. Dowiemy się po autopsji.»

33-letni Joshua Toishimi został aresztowany w kwietniu wraz z kilkoma innymi osobami w swoim domu, gdzie odbywało się przyjęcie. Takie spotkania są surowo zabronione w Rwandzie z powodu Covid-19. Osoby naruszające przepisy są zmuszane do spędzenia nocy na stadionach, gdzie dyrektywy dotyczące wirusa są nadawane przez głośniki lub umieszczane w areszcie. Policja twierdzi, że znaleziono Joshua Toishimi i jego gości.Picie i branie narkotyków». «Wśród przestępców jest również trzech obcokrajowców, u których znaleziono fałszywe zaświadczenia o negatywnym teście na Covid-19.Rzecznik policji John Bosco Kabera powiedział.

Muzyk uczestniczył w środę na rozprawie sądowej, podczas której wyznaczono datę jego procesu w sprawie narkotyków na 2 grudnia. Wnioskował o zwolnienie na podstawie tego, że jego 30-dniowe tymczasowe aresztowanie wygasło, ale odmówiono mu zwolnienia za kaucją.

Ruandyjczycy chwalili tego popularnego piosenkarza, zwłaszcza w sieciach społecznościowych, gdzie został szczególnie okrzyknięty „Ikona kultury, która wiele wniosła do muzykiRwandy.

READ  Grecki poseł, były dyrektor wykonawczy neonazistowskiej Partii Złoty Świt, aresztowany w Brukseli

Inny muzyk, Kizito Mihijo, zmarł w areszcie w lutym 2020 roku. Ten piosenkarz gospel, znany jako wokalny krytyk władz Rwandy, które zakazały jego muzyki, został znaleziony powieszony w swojej celi. Policja twierdziła, że ​​popełnił samobójstwo. Organizacja pozarządowa Human Rights Watch (HRW) wezwała do przeprowadzenia niezależnego śledztwa, które władze rwandyjskie odrzuciły. Mihigo, który został skazany na 10 lat więzienia w 2015 roku za spiskowanie przeciwko rządowi przed uwolnieniem, został aresztowany za próbę przekroczenia południowej granicy z Rwandy do Burundi.


Zobacz też – Emmanuel Macron chce „napisać nową stronę” z Rwandą