Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rammstein pokazuje swoje wsparcie dla społeczności LGBTI+ na koncercie w Polsce

Rammstein pokazuje swoje wsparcie dla społeczności LGBTI+ na koncercie w Polsce

obsługuje

Członkowie niemieckiego metalowego zespołu na swój sposób zareagowali na dyskryminację, jakiej doświadczają osoby ze społeczności LGBT w Polsce

To był punkt kulminacyjny. Kiedy koncert w Chorzowie Na południu Polski W środę 24 lipca członkowie Niemiecki zespół metalowy Rammstein Machali tęczowymi flagami, aby wyrazić swoje wsparcie dla polskiej społeczności LGBTI+.

Pomiędzy dwoma piosenkami grupa przeniosła publiczność z jednej sceny na drugą na małych nadmuchiwanych tratwach, co jest zwyczajem Rammsteina postrzeganym obecnie jako ukłon w stronę kryzysu imigracyjnego. Podczas tej sekwencji muzycy machali czerwono-białą flagą Polski oraz flagą LGBTI+.

Przemoc wobec Polaków LGBTI+

W ten sposób Ramstein zademonstrował swoje wsparcie dla polskich społeczności LGBTI+ w złożonym kontekście, w którym w kraju zyskują na popularności dyskursy skrajnie prawicowe i tożsamościowe. 20 lipca Podczas pierwszej Parady Równości Białegostokudziesiątym co do wielkości mieście w kraju, antygejowscy działacze ultranacjonalistyczni zaatakowali protestujących butelkami i kamieniami.

Tego samego dnia w polskich kioskach ukazał się także Koncert Rammsteina Numer Tygodnika Ogólnopolskiego „Gazeta Polska”, na której wisiały plakaty „Region bez ideologii LGBT”.

READ  Polska policja nie daje wiary opowieści Julii Wendell