Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Bohaterowie zimnej wojny są bohaterami wulkanicznymi, jak mój ojciec”.

„Bohaterowie zimnej wojny są bohaterami wulkanicznymi, jak mój ojciec”.

dramat


Karolina Vieh

Polski reżyser Paweł Pawlikowski wspomina burzliwą historię miłosną swoich rodziców po obu stronach żelaznej kurtyny, która zainspirowała jego nowy film „Zimna wojna” do kin 24 października…

  • „Zimna wojna” opowiada historię miłości muzyka i piosenkarza w czasach zimnej wojny.
  • Reżyser „Idy” Paweł Pawlikowski podczas pisania filmu nawiązał do trudnych relacji swoich rodziców.
  • „Zimna wojna” zdobyła nagrodę dla najlepszego reżysera w Cannes za wspaniałe czarno-białe zdjęcia polskiego reżysera.

Paweł Pawlikowski Ma talent do rysowania pięknych portretów odkrywczych kobiet i aktorek. Po Agata Kulesza W Idazdobywcy Oscara 2015, jest tutaj Joanna Coleg Do zimna wojnaczarno-biała piosenka ze wspaniałymi obrazami, zdobyła Nagrodę Reżysera w On był.

Jeśli zimna wojna Nie ma zupełnie takiej mocy IdaReżyser zabiera widza w burzliwą historię miłosną piosenkarza i muzyka w samym sercu zimnej wojny. „Mistrzowie zimna wojna Są tak samo wulkaniczni jak moi rodzice, para niesamowitych ludzi, którzy nie mogą żyć razem, nie rozdzierając się nawzajem! „Opowiada 20 minutJest reżyserem filmowym, który nadał rodzicom imiona swoich bohaterów. Chociaż „swobodnie inspirujemy się ich historią”, czujemy to doświadczenie w relacjach między tymi strasznymi kochankami.

Wszystko dla jego matki

Pomiędzy Zolą (Joanna Kulig) i Wiktorem (Thomas Kott) istnieje silna miłość pomiędzy stalinowską Polską a nieco fantazyjnym, intelektualnym Paryżem. „Joanna Kulig, która mnie reżyserowała IdaWydawała mi się jasna w swojej sile i kruchości, jak przyznaje reżyser. Nie brzmiąc jak moja matka, odkryła na nowo tajemnicę. » Ta młoda kobieta, zdecydowana nie pozwolić, aby nauczyciel i kochanek ją pochłonęli, w mgnieniu oka przechodzi od czułości do dzikości. „Powell opisał mi swoją matkę jako osobę bardzo gruboskórną” – wspomina Joanna Kulig. Jako jedna z najbardziej niesamowitych kobiet, jakie kiedykolwiek spotkał. »

READ  Sean Penn obiecuje, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc ukraińskim uchodźcom w Polsce

Patriotyczny czy nie

Podtekst polityczny nie pomaga. „Nie chciałem skupiać się na tej linii” – wyjaśnia Paweł Pawłowski. Jednak, jak wszyscy artyści, ten mężczyzna i ta kobieta nie mogą uciec przed wydarzeniami, które rozdzierają ich kraj. » Utwory prezentowane w zimna wojna – Patriotyczny czy nie – opisz jak się czuje i jak idealnie się rozwija. Reżyser zapewnia, że ​​„muzyka jest wyznacznikiem moralności w każdym kraju”. Podobnie jak bohaterowie, miotani historią i emocjami, widz nadaje ton i pozwala się ponieść emocjom poprzez wpadające w ucho lub smutne melodie.