Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ramadan 2024: Dlaczego muzułmanie poszczą w tym „świętym” miesiącu?

Ramadan 2024: Dlaczego muzułmanie poszczą w tym „świętym” miesiącu?

Ramadan rozpoczął się w poniedziałek 11 marca i potrwa przez miesiąc. Dowiedz się, dlaczego muzułmanie poszczą w tym świętym miesiącu.

Najważniejszy okres w roku rozpoczął się dla muzułmanów w poniedziałek 11 marca. Rzeczywiście, początek świętego miesiąca Ramadanu został wyznaczony na poniedziałek 11 marca 2024 r., jak ogłosił Wielki Meczet w Paryżu w niedzielę 10 marca.

Wierzący mają obowiązek powstrzymać się od picia, jedzenia, palenia i współżycia seksualnego przez miesiąc od świtu do zachodu słońca.

Wymiar duchowy

Ale dlaczego muzułmanie poszczą w tym okresie? Przede wszystkim jest wymiar duchowy. W rzeczywistości może to wiązać się z głodzeniem ciała, aby uświadomić sobie, że najważniejszymi potrzebami człowieka są raporty duchowe początek. Post pomaga także wykazać siłę, kontrolę i ascezę i jest symbolem wiary. Celem jest oczyszczenie się i powrót do podstaw, na przykład poprzez zanurzenie się w czytaniu Koranu.

Post jest obowiązkowy, z wyjątkiem osób starszych, kobiet w ciąży, chorych, podróżujących i miesiączkujących.

Pod koniec dnia posiłki są dla muzułmanów okazją do spotkania się i wspólnego przerwania postu. Ten posiłek zorganizowany wokół dzielenia się nazywa się śniadaniem, zwanym także iftarem.

READ  Czy naprawdę powinniśmy obawiać się piątej fali Covid-19 tej jesieni? Zachodnia Francja Wieczorna Edycja