Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krocze męskie: jaka jest rola tego zaniedbanego i niezbędnego mięśnia?

U kobiet wiele wydarzeń, takich jak ciąża lub menopauza, powoduje uszkodzenie krocza.
Mięśnie dna miednicy odgrywają ważną rolę w przypadku nietrzymania moczu i odbytu, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
Bo tak, mężczyźni również nie powinni zaniedbywać krocza, co naraża ich na wiele problemów intymnych.

Śledź pełny zasięg

Dobrze w ciele, dobrze w głowie

Każda mama wie, że rehabilitacja krocza to niezbędny krok po porodzie. Pomaga w leczeniu różnych zaburzeń równowagi w obrębie dna miednicy, takich jak nietrzymanie moczu, pilna potrzeba oddania moczu, a nawet wypadanie. Ogólnie rzecz biorąc, w czasie ciąży lub w okresie menopauzy kobiety zdają sobie sprawę ze znaczenia wzmocnienia i zmiękczenia krocza. Ta grupa mięśni, często porównywana do „trampoliny”, pomaga utrzymać narządy miednicy (pęcherz, odbytnicę i macicę) na miejscu! Innymi słowy, działa jak zamek podczas ćwiczeń, gdy kaszlesz lub kichasz. U mężczyzn problemy z nietrzymaniem moczu, przedwczesny wytrysk czy choroby prostaty przypominają o istnieniu i roli krocza. Wcześniej ciśnienie w jamie brzusznej miało mniejszy wpływ na mięśnie krocza u mężczyzn.

  • Przeczytaj także

    Czy stymulacja elektryczna naprawdę jest skuteczna w budowaniu mięśni?

Jaki jest cel krocza u mężczyzn?

Przekazując kobietom znaczenie krocza, prawie zapominamy, że mężczyźni również mają mięśnie miednicy. U mężczyzn krocze jest mięśniowo-ścięgnistym obszarem położonym pomiędzy odbytem a narządami płciowymi. Jego rolą jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania zwieracza, który kontroluje otwieranie lub zamykanie pęcherza. Ponadto umięśnione i umięśnione krocze również odgrywa zasadniczą rolę w odczuwaniu przyjemności seksualnej, szczególnie pomagając w utrzymaniu erekcji i opóźnieniu wytrysku. Z wiekiem krocze traci swoją siłę i napięcie. Niektóre czynniki ryzyka, takie jak przewlekłe zaparcia, intensywna jazda na rowerze, a nawet operacja prostaty lub miednicy, mogą zmieniać funkcjonowanie krocza u mężczyzn.

Jakie są sposoby na wzmocnienie krocza?

Podobnie jak wszystkie inne mięśnie ludzkiego ciała, krocze musi być trenowane i utrzymywane, aby utrzymać swoją wydajność! W celu wzmocnienia krocza po operacji zdecydowanie zaleca się kontynuację rehabilitacji krocza u mężczyzn pod okiem fizjoterapeuty specjalizującego się w urologii. Składa się z serii skurczów i rozluźnień mięśni i zwieraczy, zwanych „ćwiczeniami Kegla”. Ruchy te można ćwiczyć ręcznie lub przy użyciu urządzenia do stymulacji elektrycznej w celu stymulacji mięśni dna miednicy za pomocą impulsów elektrycznych. W zależności od występujących objawów i problemów zdrowotnych zaleca się wizytę u fizjoterapeuty w celu oceny krocza. Dlatego specjalista będzie w stanie zmierzyć stan mięśni dna miednicy i zaproponować plan działania, który zazwyczaj obejmuje ćwiczenia, które można wykonywać w domu, oraz osobiste wskazówki do stosowania codziennie.

READ  Jaka jest diagnoza i wiek?

Aurélie Duhamel, aby uzyskać informacje o TF1