Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rak: czy szczepionki mRNA mogą pokonać choroby?

Julie M Wysłano 17 kwietnia 2021 o 12:03, zaktualizowano 17 kwietnia 2021 o 12:04.

Wojna z koronawirusem znacznie przyspieszyła badania nad informacyjnym RNA i opracowaniem szczepionek o znanym wpływie na inne choroby, takie jak AIDS, mukowiscydoza lub inne choroby genetyczne. Czy szczepionki messenger RNA mogą pokonać raka, plagę XXI wieku?

Plik rak Odpowiada za ponad jedną czwartą zgonów we Francji. Zgodnie z najnowszymi osiągnięciami Numery INSEE W 2018 r 610 000 zabitych Nagrane przez cały rok we Francji 157 000 przypisuje się złoczyńcy Krab.

Dedykowana strona jest włączona Wikipedia Mówi nam, że „Plik rak Jest to choroba spowodowana transformacją komórek, które stają się nieprawidłowe i nadmiernie proliferują.

W przeciwieństwie do prof Klasyczna szczepionka W przypadku gdy pacjentowi wstrzykuje się niewielką część wirusa, aby układ odpornościowy nauczył się z nim walczyć poprzez produkcję własnych przeciwciał, szczepionki informacyjne RNA wysyłają do organizmu wiadomość w postaci Kawałek DNA Aby zachęcić organizm do wytworzenia się Złamanie Du jest nieaktywne, Następnie Przeciwciało Aby walczyć z tym wirusem.

Steve PascoloI Badacz ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu zauważa w wywiadzie udzielonym France Info w piątek 16 kwietnia 2021 r .: Wkrótce szczepionki przeciwnowotworowe RNA zostaną zatwierdzone do stosowania z innymi terapiamiI wyjaśnienie Istnieje również wiele innych zastosowań syntetycznego RNA w chorobie wieńcowej serca, mukowiscydozie, chorobach skóry i chorobach genetycznych. Wachlarz możliwości jest olbrzymi (…) To wszystko jest rozwijane i przyspieszane”.

Tak więc rozwój informacyjnego RNA niesie nadzieję na raka, podobnie jak w przypadku wielu innych chorób, i już mówi się o przyszłości. Uniwersalna szczepionka mogłaby wejść do fazy badań klinicznych do końca roku.

READ  Księżyc nagle ma 40 milionów lat