Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Radość i pasja na czerwonym dywanie wraz z powrotem Wima Wendersa i Catherine Brillat

Reżyser bez tabu, nieobecny na ekranach od dziesięciu lat, światowej sławy reżyser przyzwyczajony do festiwalu… Po długiej nieobecności Wim Wenders i Catherine Brillat wspięli się w czwartek po drabinie w Cannes, gdzie mogliśmy zobaczyć także Andie MacDowell, Virginie Evira, Lea Drucker czy Brie Larson czy młody aktor Samuel Kircher.

Dwa dni przed zamknięciem 76. Festiwal Filmowy w Cannes, dwa W czwartek, 25 maja, na czerwonym dywanie pojawią się „repatrianci” Siódmej Sztuki: niemiecki reżyser Wim Wenders, prawie 40 lat po Złotej Palmie, oraz reżyserka Catherine Brillat, powracająca po dziesięciu latach nieobecności za kamerą.

Wim Wenders, zdobywca Złotej Palmy w 1984 roku za „Paris Texas”, obecny na oficjalnym konkursie 2023 „Perfect Days”I historia Człowiek Jeden pracuje w tokijskiej toalecie publicznej. Pasjonat muzyki, której słucha z kaset magnetofonowych, książek i drzew, które uwielbia fotografować, Hirayama widzi, jak jego przeszłość powraca na powierzchnię poprzez nieoczekiwane spotkania.

Wim Wenders, wielki fan japońskiego reżysera Ozu, którego uważa za swojego mistrza, zgłębia w tym nowym filmie poszukiwanie piękna, które należy odkrywać w każdej chwili codziennego życia. Ten ciekawy świata reżyser, światowa postać siódmej sztuki i bywalca festiwalu, Wchodzi po schodach po raz drugi w tym tygodniu, odkąd przyjechał na pokaz swojego filmu dokumentalnego o niemieckim artyście Anselmie Kieferze poza konkursem.

Późnym wieczorem Catherine Brillat, znana z kina pozbawionego tabu pożądania, wkracza do akcji, by zaprezentować Zeszłego lata, historię romansu prawnika i jej nastoletniego pasierba, z Leah Drucker.

Ofiara udaru mózgu w 2005 roku, reżyser nie kręcił od tamtej pory Wykorzystaj lukę Z Isabelle Huppert w 2013 roku, na podstawie jej autobiograficznej powieści o oszustwie, którego doświadczyła. Jej ostatnia wizyta w Cannes sięga 2007 roku, gdzie wystąpiła stara pani, Z Asią Argento.

READ  Quinté PMU - SIGN PRIX DE SOULAC 3 listopada 2022

Odwrotne typy: czterdzieści lat po tym, jak otrzymał Złotą Palmę za "Paryż Teksas" (1984) Niemiecki reżyser Wim Wenders uwiecznia się za pomocą smartfona najwyższej klasy w ten cudowny dzień w Cannes, gdzie w otoczeniu swoich aktorów i aktorek (Koji Yakusho, Arisa Nakano, Tokyo Emoto) oraz swojej żony, fotografki Donaty Wenders, uwiecznia samego siebie , jego najnowszy film, "Idealne dni"Nakręcony w Japonii.  (VALERY HACHE / AFP)

Niebieskie okulary, surdut i imponująca askotka, menadżer "Idealne dni"Wim Wenders, który nie skąpił wyglądu, pozwolił nam wpaść w radość ze znalezienia Cannes w czwartek, 25 maja 2023 r. (JP PARIENTE / SIPA / SIPA)

Amerykańska aktorka Brie Larson zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki w 2016 roku za rolę w nim "pokój"członkini jury 76. Festiwalu Filmowego w Cannes, czy uwiedzie ją najnowszy film Wima Wendersa, "Idealne dni"Zgłoszony w czwartek 25 maja w oficjalnym konkursie?  (Antonin Thuillier/AFP)

Platynowy kwadrat, kanarkowożółta sukienka i czerwone usta, japońska aktorka Koji Yakusho w kolorach wchodzących po schodach w czwartek, 23 maja 2023 r. dla ekipy filmowej "Idealne dni" przez Wima Wendersa, w oficjalnym konkursie.  (Agencja Mustafa Yelcin / Anadolu)

Ze szczytu schodów reżyser Wim Wenders pozdrawia tłum i fotografów w stylu japońskiego ze skrzyżowanymi nogami i ukłonów.  (VALERY HACHE / AFP)

Aktorka Andie MacDowell wchodzi po schodach przed pójściem na galę amfAR (Amerykańskiej Fundacji ds. AIDS), której celem jest wspieranie badań nad AIDS.  (LOIC VENANCE / AFP)

Zabawny francuski aktor Eric Judoure bawi się z paparazzi podczas seansu filmowego "Zeszłego lata"Reżyseria: Catherine Brielat podczas 76. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes w Cannes, 25 maja 2023 r. (LOIC VENANCE / AFP)

Léa Drucker u boku Samuela Kirchera, dwóch głównych aktorów Catherine Breillat "Zeszłego lata", który opowiada historię romansu zbuntowanego 17-latka z jego słynną prawniczą macochą.  Pierwszy film i pierwszy spacer młodego aktora Samuela Kirchera.  (VALERY HACHE / AFP)

Nie schodząc z czerwonego dywanu, Virginie Evira jest na liście dwóch filmów pokazywanych na Croisette w tym roku. "miłość i las"przez Valérie Donzelli "Nic do stracenia"w piątek w sekcji zaprezentowano pierwszy film Delphine Deluget

Delphine Deloget, Felix Lefebvre, Virginie Efira, Alex Tonetti, Mathieu Demy, India Hair i producent Olivier Delbousque, pełny zespół przy pierwszym filmie Delphine Deloget "Nic do stracenia"wprowadzony w Unertain Regard, który ma wejść na ekrany podczas pokazu filmu Catherine Breillat, "Zeszłego lata" Przesłano 25 maja 2023 r. (MIKE COPPOLA / GETTY IMAGES EUROPE)

Australijska aktorka Katherine Langford znalazła miłosierną duszę, aby zaznaczyć swoją obecność, wspinając się po schodach z filmu Catherine Brillat, "Zeszłego lata", ostatni francuski film w konkursie 76. edycji, 25 maja 2023 roku w Cannes.  (Christophe Simon/AFP)

Reżyserka Catherine Brillat w białej satynowej sukience w otoczeniu ekipy filmowej "Zeszłego lata" Produkcja: Said Ben Said (po prawej), Lea Drucker (po lewej), Samuel Kercher i Olivier Rabeddine (po prawej) oraz Clotilde Corot (po lewej).  (Christophe Simon/AFP)