Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Quentin Bigot w końcu jedzie do Tokio – wydanie

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021plik

Ofiara Covid-19 w marcu, miotacz młotów, znalazł się w wirtualnej izolacji, aby zmniejszyć ryzyko przed wyruszeniem na igrzyska olimpijskie.

Od września 2019 r. Liberation podąża za wicemistrzem świata w marszu w kierunku nieprzerwanych igrzysk w Tokio.

Prawie mieliśmy bilet w kieszeni, aby zobaczyć Quentina Bigota i jego trenera Pierre-Jeana Vaselle na Stade des Desvilles w Metz, gdzie trenują praktycznie przez cały rok. Ale Covid-19 zmusił nas do zmiany naszych projektów, spędzając w tym roku kilka razy półtora roku po skonfigurowaniu wyrzutni Moselle. „Przepraszam, ale naprawdę wolę, abyśmy robili to przez telefon, ponieważ ograniczam kontakty tak bardzo, jak to możliwe przed wyjazdem do Japonii”. Przypisuje nam swoją zwykłą uprzejmość wicemistrza świata w Doha w 2019 roku.

Quentin Pigott zaraził się wirusem w marcu zeszłego roku, ciężką, ale krótką formę, i był leczony w domu: „W porozumieniu z lekarzem Fédé postanowiliśmy odłożyć jedną dawkę szczepionki, którą powinienem zrobić po igrzyskach. Najwyraźniej ludzie, którzy mieli Covid w przeszłości, mają stosunkowo silną reakcję na szczepionkę. Dlatego chcę uniknąć wydawania pieniędzy trzy, cztery lub pięć dni w łóżku lub przynajmniej zwolniony. W tej chwili nie mogę tego znieść” Bigott mówi nam kilka dni przed wyjazdem do Japonii. “Widzę moją rodzinę, ale na przykład nie chodzę na spotkania, takie jak przyjęcia urodzinowe czy kolacje. Nie chcę być ponownie pozytywny, co może opóźnić mój wyjazd do Japonii, a nawet sprawić, że zostanę w domu!”

Zwłaszcza, że ​​już pod koniec czerwca musiał się odprężyć z powodu przykurczu w plecach, który trzymał go z dala od Mistrzostw Francji w Angers. „Ból pleców, który pojawił się podczas sesji z młotkiem treningowym, był silniejszy niż podczas zawodów used [7,260 kg, ndlr]. Ale hej, jestem już zmęczony podróżami i serią zawodów między końcem maja a początkiem czerwca. Tam wszystko jest w porządku ” Mówi uspokajająco.

READ  Ujawniono gwiazdorski skład Słowacji, Marek Hamsik

Ulepszony rekord osobisty

Quentin Pigot postawi stopę na Stadionie Olimpijskim w Tokio w poniedziałek, 2 sierpnia, aby się zakwalifikować. Termin wyznaczono dwa dni później. Jego ostatnie wyjścia podsyciły jego spokój. Podczas spotkań w Andagarze (Hiszpania), Samorinie (Słowacja) i Turku (Finlandia) stale poprawiał swój występ, osiągając nowy rekord życiowy na 79m i 70m. “Tak naprawdę nie sądziłem, że zagram ten występ w Turku, bo zaczynałem się męczyć. W środku były też Mistrzostwa Europy Tag Teamowych w Polsce, gdzie mogłem być najlepiej przygotowany, ale pole do rzucania było bardzo śliskie. … Krótko mówiąc, jestem bardzo zadowolony z mojego dotychczasowego sezonu Bo jeśli to prawda, że ​​w mojej specjalności rośnie światowy poziom, a ja nadal jestem w grze. poziom w naszej specjalności rośnie, medale będą miały większą wartość.”

Sportowiec nie zawiązuje żadnych węzłów w mózgu, aby osiągnąć 80 metrów, które prawdopodobnie zostaną pokonane, aby dotrzeć na podium w Tokio. „Nie myślę w kategoriach takiego występu. Nie strzeliłem jeszcze 80 m, tak jak zrobili już niektórzy moi przeciwnicy, to jest OK. To musi być zrobione na czas, to, czego szukam, to medal, a występ będzie tylko wynikiem.”

Płaszcz chłodzący

Piggott nie boi się stresującego klimatu, który sportowcy mogą znaleźć w japońskiej stolicy, gdzie letnia pogoda jest mieszanką upału i wilgoci. „Po pierwsze, jest tak samo dla wszystkich, więc jeśli klimat wpłynie na poziom usług, nie będzie prawdziwego zakłócenia wartości”Mówiąc prosto. Wypracował także wicemistrza świata „Wskazówki” Które z powodzeniem wdrożył w Doha International w 2019 roku, aby pokonać upał. „W tym roku na przykład kupiłem kurtkę, którą wkłada się do zamrażarki: jest jak kamizelka kuloodporna, którą zakładasz, aby obniżyć temperaturę ciała”.

Przed dołączeniem do Wioski Olimpijskiej na trzy dni przed zawodami Quentin Pigot i trener Pierre-Jean Vaselle spędzą w Kobe okres aklimatyzacji i treningu. W dwóch walizkach, które Metz Athletics Bomber zabierze w poniedziałek, znajdą się również młotki treningowe: „8 i 9 kg Przy naszym przybyciu na ponad 15 dni przed zawodami potrzebuję ich na sesje i nie znajdę ich tam, w przeciwieństwie do młotów wyczynowych dostarczanych przez organizację.”

READ  Mercato - Mercato: Varane do Manchesteru United, pogoda jest więcej niż gorąca

Quentin Bigot również wyjeżdża, a przed jego odejściem napływa wiele wiadomości o wsparciu. Przyjaciele i rodzina, a potem także niektórzy politycy, jak burmistrz Metz i naczelnik okręgu. Zwykle politycy są znani z tego, że wskakują na zwycięską modę, ale wspierali mnie nawet w najciemniejszej części mojego życia, kiedy byłem Wynik testu był pozytywny w 2014 roku. »

Poprzednie artykuły z serii Let’s JO z Quentin Bigot

#1 Quentin Bigot, Jego Młot, Jego Przeszłość, Jego Trener, Jego Medal; #2 izolacja wyrzutnika młotka; #3 Pociągiem do pracy; #4 „Nie wiemy, kiedy możemy wrócić na pole, normalne życie”; # 5 Młotek jest dobrze zamknięty; #6 Odrodzony młot; # 7 Jak dzbanek w klatce; #8 Czy nie powinniśmy zrobić małego wideo z młotkiem? ; 9. Pierre-Jean Vaselle, samozatrudniony trener; # 10 Silny mężczyzna przytłoczony przez Covid